قهرمانی با بایرن در بوندس لیگا یک افتخار دیگر برای کارلتو به ارمغان آورد تا از 5 لیگ معتبر دنیا در چهارتای آن قهرمان شده باشد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

کارلتو با کوله‌باری از افتخار و مربیگری در تمامی 5 لیگ معتبر دنیا موفق شد در چهارمین لیگ هم طعم قهرمان شدن را بچشد. او پیش از این همراه با آث‌میلان (فصل 2004-2003 سری A ایتالیا)، چلسی (فصل 2010-2009 لیگ برتر انگلیس) و پاری‌سن‌ژرمن (فصل 2013-2012 لیگ یک فرانسه) قهرمان شده بود.

 

کینگزلی کومان: یک بازیکن جوان و نیمکت‌نشین در جمع مونیخی‌ها هم هست که به نوعی برای تیم‌های خودش شانس قهرمانی می‌آورد. کینگزلی کومان فرانسوی فقط 20 سال سن دارد و 5 فصل متوالی قهرمان شده. بله، تعجب نکنید، او در 20 سالگی موفق شده در فرانسه با پاری‌سن‌ژرمن (2 مرتبه)، در ایتالیا با یوونتوس (یک مرتبه) و در آلمان با بایرن‌مونیخ (2 مرتبه) قهرمان لیگ شود.

 

تیاگو آلکانتارا: نفر بعدی ستاره‌ای ا‌ست که بارسلونا او را مفت از دست داد. تیاگو آلکانتارا هافبک ارزشمند 26 ساله بایرن‌مونیخ در 9 فصل حضورش در لالیگا و بوندس‌لیگا فقط یک فصل در کسب قهرمانی ناکام بوده. او 4 مرتبه با بارسلونا قهرمان شد و در 4 قهرمانی از 5 قهرمانی اخیر بایرن در میانه این تیم یک بازیکن تأثیرگذار بوده است. تیاگو فقط یک فصل همراه با بارسلونا در لالیگا ناکام بود که رئال‌مادرید قهرمانی را جشن گرفت.

 

فیلیپ لام: درست است در روزهای پایانی دوران بازی فیلیپ لام او در لیگ قهرمانان و جام‌حذفی همراه با بایرن‌مونیخ به جایی نرسید اما حسرتی در فوتبالش ندارد. تا پایان بازی برابر ولفسبورگ او 330 مرتبه پیراهن بایرن را پوشیده که تا پایان فصل احتمالاً به 333 هم خواهد رسید. 8 قهرمانی بوندس‌لیگا، 6 قهرمانی جام‌حذفی، 3 قهرمانی سوپرجام، یک قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، یک قهرمانی در سوپرجام اروپا و یک قهرمانی در جام باشگاه‌های جهان، افتخارهای پرشمار کاپیتان همه فن‌حریف مونیخی‌ها با تیم باشگاهی خودش است. به این افتخارات، قهرمانی در جام‌جهانی 2014 به عنوان کاپیتان تیم ملی آلمان را هم اضافه کنید.

 

ستاره‌هایی که در همه 5 قهرمانی حضور داشتند: بایرن‌مونیخ از باشگاه‌هایی ا‌ست که همواره سعی می‌کند ستاره‌های خودش را به راحتی از دست ندهد. از قهرمانی فصل 2013-2012 به بعد 10 بازیکن در هر 5 قهرمانی حضور داشته‌اند. مانوئل نویر، فیلیپ لام، توماس مولر، فرانک ریبری، آرین روبن، ژروم بواتنگ، دیوید آلابا، خاوی مارتینس، رافینیا و تام اشتارک این 10 بازیکن هستند.

 

قهرمانی در بیش از 3 لیگ: بایرن ستاره‌هایی دارد که طعم قهرمان شدن در حداقل 3 لیگ را چشیده‌اند. آرین روبن در 4 لیگ (هلند، انگلیس، اسپانیا و آلمان)، آرتورو ویدال در 3 لیگ (شیلی، ایتالیا و آلمان) و کینگزلی کومان در 3 لیگ (فرانسه، ایتالیا و آلمان) قهرمان شده‌اند. تیاگو آلکانتارا، روبرت لواندوفسکی، داگلاس کاستا، ژابی آلونسو و رناتو سانچس هم در 2 لیگ قهرمانی را تجربه کرده‌اند.

 

انتهای پیام/