لئوناردو بونوچی مدافع ارزشمند تیم یوونتوس، متولد شهر ویتربو است و فوتبالش را از تیم شهرش اغاز کرد و تا 18 سالگی در کنار این تیم ماند و پیشرفت کرد

به گزارش فرتاک ورزشی،

اما اهسته اهسته از هافبک میانی به یک مدافع تبدیل شد تا چند سال بعد مدافع ملی پوش کشورش شود. پس از مدتی راهی اینتر شد و در تیم جوانان این باشگاه به بازی مشغول شد و همراه نراتزوری نخستین بازی اش را در سری ا انجام داد. اما پس از دو فصل حضور در اینتر به ترویزو پیوست و دو سال با پیراهن این تیم بازی کرد و در ژانویه 2009 به پیزا پیوست و برای فصل 2010‐2009 در کنار باری در سری آ بازی کرد و سرانجام در تابستان 2010 راهی بانوی پیر شد تا ارزوهایش را همراه این تیم بزرگ تحقق یافته ببیند.

 

ابتدا چندان مورد علاقه هواداران یووه قرار نگرفت و با بازی های ضعیف و اشتباهات مکرر راه پیشرفت را از خود گرفت. با این حال کادر مربیان بانوی پیر به او اعتماد کردند و این مدافع توانست در فصل 2011 که یکی از بهترین های فصل های یوونتوس لقب گرفت پاسخ اعتماد انتونیو کونته، مربی موفق یوونتوس را به خوبی بدهد و همراه بیانکونری به قهرمانی ایتالیا برسد و پس از اتمام فصل همراه اتزوری به یورو 2012 رفت و با لاجوردی پوشان این کشور به عنوان دومی مسابقات دست یافت.

 

وی در تعطیلات تابستان همراه همسرش، مارتینا، صاحب یک پسر به نام لورنزو شد و ابراز امیدواری کرد در فصل اینده نیز بتواند همراه یووه به رکوردهای بهتر و بزرگی برسد و در مسابقات اروپایی نیز عاملی برای استحکام خط دفاعی یوونتوس باشد.

 

روند صعودی او هر روز بیش از گذشته شد و اکنون قهرمانی های زیادی با تیم یووه به دست آورده و به یکی از ارکان اصلی بانوی پیر تبدیل شده است.

 

انتهای پیام/