سال گذشته؛ وقتی بارتومئو رییس باشگاه بارسلونا شد آردا توران با 40 میلیون یورو به بارسا پیوست

به گزارش سرویس فوتبال ورزشی فرتاک ورزشی، نام آردا توران به عنوان خریدی جدید برای بارسلونا دیر مطرح شد و البته ناگهانی. بارتومئو که برای ریاست باشگاه بارسلونا می جنگید، با مدیربرنامه های آردا به توافق رسید و نام این ستاره ترکیه ای به عنوان بازیکن فصل بعد بارسا مطرح شد.

آردا 7 جولای 2015 رسما به بارسا پیوست اما چون هنوز سرنوشت رئیس باشگاه مشخص نبود، در قرارداد او قید شد که اگر رئیس بعدی، بارتومئو نباشد و تمایلی هم به آردا نداشته باشد، او با 10 درصد کمتر از رقم انتقالش می تواند به اتلتیکو بازگردد. در نهایت چنین نشد و بارتومئو به عنوان رئیس بارسلونا برگزیده شد.

آردا به خاطر بارسا حاضر شد 6 ماه به دور از فوتبال بماند تا محرومیت باشگاه که از سوی فیفا وضع شده بود به اتمام برسد. او که در اتلتیکو یک ستاره تمام عیار بود، ماه ژانویه برابر اسپانیول اولین بازی خود برای بارسا را انجام داد و البته در هفته های بعد بر خلاف انتظار به نیمکت ذخیره ها تبعید شد.

او دیگر بیشتر به عنوان یک ذخیره مورد استفاده قرار می گرفت و هرگز نتوانست جایگاه ثابتی در ترکیب آبی اناری ها پیدا کند. حضور آردا در پستی غیرتخصصی یکی از عوامل افت وی بود. بی شک آردا نمی توانست با وجود مسی، نیمار و سوارز در پست همیشگیش به میدان برود و هرچه گذشت او نتوانست با سیستم بارسلونا خود را وفق دهد.

فصل آتی با حضور راکیتیچ، دنیس سوارز، رافینیا، سرجی روبرتو، بوسکتس، اینیستا و احتمالا آندره گومز در مرکز زمین، بعید به نظر می رسد که آردا بتواند جایی برای خود در ترکیب ثابت پیدا کند و این مطابق میل ستاره ترک نیست.

این روزها با رفتن مخیتاریان از دورتموند به یونایتد، صحبت از علاقه دورتموند به آردا برای جانشینی ستاره ارمنی است اما مشکل اینجاست که تیم آلمانی حاضر نیست 40 میلیون یورو برای آردا پرداخت کند و انتقال این بازیکن با رقمی پایین تر تنها یک سال پس از آمدنش به بارسا نمی تواند معامله خوبی برای آبی اناری ها تلقی شود.

این یک حقیقت است که تنها یک سال پس از پیوستن پر سر و صدای آردا به بارسا، او از یک راه حل تبدیل به یک معضل برای تیم کاتالانی شده است. سرنوشتی که کمتر کسی تصورش را داشت.

منبع:ورزش سه