اختصاصی| مروری بر شهرداری اردبیل و آنچه که بر سر این تیم آمد؛

تنها تیم فوتبال اردبیل در رقابتهای لیگ دسته دوم بلاخره بعد ازکش وقوس های فراوان وبلاتکلیفی های زیاد باقبول‌شکست مقابل شهید کریمی جویبار به لیگ دسته سوم سقوط کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی، این تیم امسال روند عجیب وغریب زیادی را طی نمود،ابتدای فصل امتیاز شهرداری به ابی پوشان پایتخت وشخص مجید حیدری واگذار گردید،واین تیم با نام آبی پوشان در رقابتهای لیگ دو حضور پیدا کرد.

مجید حیدری در ابتدای فصل وعده وعیدهای بسیار زیادی داد وتبلیغات بسیار زیادی نیز درابتدای فصل ایجاد شد واو حتی قول داد که این تیم مدعی اصلی صعود به لیگ یک خواهد بود،هفته های ابتدایی همه چی ارام وتقریبا بی حاشیه ادامه یافت وحتی این تیم جزو بالا نشینان گروه خود نیز بود،اما هرچه به هفته های میانی نیم فصل که رسیدیم مشکلات تیم نیز بیشر وبیشترشد وکم کم ان وعده های ابتدایی رنگ باخت وبیشتر شبیهه به یک دروغ بزرگ تبدیل شد،کار تا انجا پیش رفت که بازیکنان بخاطر عدم دریافتی از مجید حیدری تمرینات را تحریم کردند ومشکلات این تیم وارد فاز جدید شد اما وعدهای مجید حیدری همچنان ادامه یافت،بلاخره این وعده وعیدها پوچ تا انجا پیش رفت که بازیکنان حاضربه تمرین وحتی انجام مسابقه نمی شدند وچندین بارتهدیدبه کناره گیری ازلیگ دوکردند اما این مسئله هم باعث نمی شد تا شورای شهروشهردار در بحث تیم داری و واگذاری تیم به مجید حیدری تجدید نظر کنند،مجید حیدری که درطول حضور خود در اردبیل انواع وعده ها را هواداران داده بود ازحضورقطعی محمد نوازی وثبت قرار داد با اوهم خبر داد ولی بعدا مشخص شد همه این ها فقط یک مانور تبلیغاتی وسرپوش گذاشتن به مشکلات مالی بود.

 اما درنهایت حیدری بعدازتعطیلات نیم فصل ودر استانه بازی با بادران نوین با ارسال نامه ی به اداره کل از تیم داری دراردبیل انصراف داد وبرای همیشه قید تیم داری دراردبیل را زد.

این بلاتکلیفی دراستانه بازی با بادران باعث شد تیم به تهران اعزام نشود ونتیجه ان سه برصفر به نفع تیم بادران شد و اردبیل به قعرجدول نزدیک تر شد.

درحالی که حیدری رسما اعلام انصراف کرده بود وفقط ۸هفته به پایان مرحله اول لیگ دو باقی مانده بود وباید مسئولان درسریعترین زمان بهترین تصمیم را برای اداره تیم مشخص میکردند اما برعکس این عمل کردن وبیشتر تمایلشان برای انحلال بود تا حمایت.

در این میان هیات فوتبال استان که تیم را دراستانه انحلال میدید با ارائه پیشنهادی خواستار واگذاری تیم تاپایان فصل به این هیات شد وقرار براین شد درچند روز مراحل قانونی این واگذاری نهایی شود، دو هفته با حمایت هیات تیم روانه ادامه مسابقات شد اما بعد از دوهفته به طور عجیبی اعلام کردند نمی توانند تیم را به هیات واگذار کنند ،ظاهرا درپشت پرده وافردای باعث جلوگیری از این واگذاری شدند که یکی از این افراد بهتاج مدیرکل ورزش وجوانان بود که اختلاف چند ساله خود با هیات یکی از دلایل وانگیزه های عجیب  ممانعت از واگذاری به هیات فوتبال شد.

  بعد از کنسل شدن واگذاری تیم به هیات این بارصحبت از یک حامی جدید مطرح شد واعلام شد امتیاز تیم تاپایان فصل به رضا استانی ریس هیات فوتبال سرعین واگذار می شود،این بار مدیرکل ورزش وجوانان به رضا آستانی وعده های جدید داد که بزودی امتیاز تیم رسما تا پایان فصل به او واگذار می شود آستانی نیز حتی اسکان تیم و اردو را برعهده گرفت اما بازهم بعد از دوسه هفته این واگذاری نیز صورت نگرفت وهمچنان تیم اردبیل بدون حتی اسم وبلاتکلیف ومثل بچه سره راهی به فعالیت خود ادامه داد وبخاطر همین بلاتکلیفی وعدم انجام تمرین سریال باخت های این تیم نیز ادامه پیدا کرد وبه قعر جدول رسید.

بلاخره بعد ازکش وقوس های فراوان امتیاز تیم به هیچ نهاد ویاشخصی واگذار نشد وبلاتکلیف تا اخر فصل در رقابتهای لیگ دو حضوریافت.

عدم ارائه تمرین،عدم صدور کارت بازی برای بازیکنان جدید،رفت وامدهای عجیب وغریب درکادر فنی وسرپرستی تیم ،نصف ونیمه ودقیقه ۹۰به بازی ها اعزام شدن از اتفاقات تلخ وناخوشایند این فصل تیم اردبیل بود.

وسرانجام این تیم با باخت مقابل شهید کریمی جویبار درهفته بیست ویکم ویک هفته مانده به پایان بازی ها به صورت رسمی به لیگ دسته سوم سقوط کرد واین ابروریزی تاریخی برای فوتبال اردبیل به ثبت رسید.

اما نکته بسیار تاسف بارکه می توان برای این سقوط بیان کرد عدم عذرخواهی هیچ یک ازمسئولان ومدیران درپی این سقوط بود، چرا که همه جای دنیا وقتی تیمی نتیجه نمیگیرد حداقل کار عذرخواهی از مردم اولی ترین اقدام می باشد ،اما عجیب است هیچ ارکانی حتی زحمت عذرخواهی ازورزش دوستان هم به خود نداد وحالا  همه تقصیر را برگردن دیگری میندازد.

نویسنده: "فیاض صادقی"

 

انتهای پیام/