نخعی، انتخابی که شاید خوب باشد؛

همان طور که مطلع شده اید تیم مس کرمان احمد نخعی را به عنوان سرمربی جدید این تیم معرفی کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی، احمد نخعی فصل گذشته مربی تیم ب باشگاه بود که موفق شد این تیم را به لیگ دسته دوم رهنمون کند. 

انتشار این خبر آنهم در سایت باشگاه کمی عجیب بود و شاید خیلی ها منتظر اسم های بزرگ بودند. اما باشگاه این بار ترجیح داد هدایت تیم را به یک مربی بومی واگذار کند. مربی ای که شاید سابقه ی چندانی در هدایت تیم های بزرگ نداشته باشد چرا که در بیشتر دوران مربیگری دستیار بوده است. 

نمی شود این تصمیم را نکوهش کرد و شاید باید در آینده این تصمیم را ستود. در سال های اخیر نام های کوچکی نبودند که هدایت تیم را برعهده گرفتند. انصافا امکانات هم برای همه مهیا بود اما در نهایت تیم به لیگ برتر صعود نکرد و نوبتی هم باشد نوبت مربی بومی است. در لیگ یک و حتی لیگ برتر در خیلی از تیم ها دیده شد که مربی بومی کارنامه بسیار خوبی از خود بجا گذاشت. در خیلی از شرایط ها اعتماد ها بوده که نسل جدیدی از مربیان را به فوتبال کشور معرفی کرده است و مربیان امروز فوتبال هم دستاورد اعتمادها هستند. 

فوتبال مرز ندارد و نمی شود مربی بومی و غیر بومی را مرز بندی کرد و شاید بهتر است از مربی کم نام و نشان نام ببریم.  در همین فصل گذشته. وقتی علی نظر محمدی به عنوان سرمربی تیم سپیدورد معرفی شد خیلی ها تصمیم باشگاه را نکوهش کردند که این چه انتخابی بوده. در حالی که در نهایت دیدید سپیدرود با هدایت همین مربی لیگ برتری شد. 

بی شک باشگاه مس کرمان با مطالعه و واکاوی دست به این انتخاب زده. باید این تصمیم را برتابید و برای آن احترام قائل بود. باید به این نکته هم توجه داشت آن چیز که تیم را بزرگ و موفق می کند نتیجه است نه نام مربی. چه تیم هایی که در فصل اخیر نام های بزرگی بر بالای سر داشتند و هزینه های کلانی را متحمل شدند اما در نهایت به لیگ برتر صعود نکردند.

 

انتهای پیام/