پیش‌ترها امیررضا خادم معاون پارلمانی وزارت ورزش طی نامه‌ای به سازمان لیگ دستور داده بود که استقلال ۱۵ و پرسپولیس ۱۸ میلیارد حق دارند هزینه کنند.

به گزارش سرویس لیگ برتر فرتاک ورزشی،  به دنبال آنهم نصرا... سجادی تذکر جدی داده بود که استقلال و سپاهان باید سقف بودجه را رعایت کنند اما با وجود این بهرام افشارزاده همان سال بودجه در نظر گرفته شده برای استقلال را ۳۵ میلیارد اعلام و در اسفند ماه همان سال این موضوع را رسانه‌ای کرد!

 

 اکنون که نامه‌های شکایت عادل شیحی، پروپژیچ و هلمکه به باشگاه استقلال رسیده و بخشی از بدهی‌های این باشگاه طی دو سال اخیر رسانه‌ای شده مشخص می‌شود که نه تنها نظر وزارت در مورد کاهش هزینه‌ها تامین نشده بلکه اوضاع از قبل هم بدتر شده و در بعد قهرمانی هم افتخاری برای این باشگاه کسب نشده است.

در واقع باید تاکید کرد که استقلال به صورت کامل از دستورات وزارت ورزش سرپیچی کرده و از همه بدتر اینکه مشخص نیست درآمد سالانه اسپانسر این باشگاه طبق اعلام رسمی امیر رضا خادم در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ۹۳ که در حدود ۲۵ میلیارد تومان بوده، چگونه و کجا هزینه شده که امروز استقلال تنها برای همین دو سال این همه طلبکار دارد چرا که امیر قلعه‌نویی، امیر حسین صادقی، کرار جاسم، تیموریان، مظلومی و بسیاری از مربیان و بازیکنان دیگر هم از استقلال طبق اعلام خودشان طلب کار هستند.

این همه در حالی رخ می‌دهد که پیش از این ۲۵ میلیارد، استقلال و پرسپولیس تنها ۳ میلیارد تومان از وزارت ورزش بودجه دریافت می‌کردند و با وجود این هم بدهی‌های کمتری داشتند و هم جام‌آورتر بودند و هم سازه‌هایی مثل ورزشگاه حجازی را ساخته بودند.

شاید دلیل مسدود شدن حساب‌های باشگاه استقلال همین باشد که وزارت ورزش و سازمان بازرسی متوجه شوند این ۲۵ میلیارد درآمد در سال (بیش از ۶۰ میلیارد در دو سال و نیم) کجا و چگونه هزینه شده که استقلال این همه بدهی به بدهی‌های قبلی اضافه کرده و این همه نامه شکایت از فیفا دریافت کرده است. البته اگر اعضای هیات مدیره استقلال بتوانند در این راستا شفاف‌سازی بهتری داشته باشند بسیاری از ابهام‌ها از میان خواهد رفت.

 

منبع: افکار نیوز

انتهای پیام/