بزرگترین دغدغه این روزهای مدیران دو باشگاه استقلال و پرسپولیس شکایت هایی است که اگر به آنها رسیدگی نشود فاجعه ای بزرگ را به بار خواهد آورد.

به گزارش لیگ برتر فرتاک ورزشی، باشگاه استقلال پس از روی کار آمدن سیدرضا افتخاری به عنوان نفر اول کادر مدیریتی در کنار کارهای روزمره یک دغدغه بزرگ را نیز همچون سایه در کنار خود دیده اند و آن بحث شکایت مربیان و بازیکنان اسبق خارجی این مجموعه بوده است.

در همین زمینه امروز نیز جلسه ای در باشگاه استقلال برگزار شد تا هرچه سریع تر به این بحث رسیدگی شود. در حال حاضر هلمکه، ردی ، ساموئل و پروپیچ نفراتی هستند که شکایت آنها در بخش حقوقی فیفا به جریان افتاده است.

هلمکه قراردادی به مبلغ 168هزار دلار با باشگاه استقلال بسته بود و ساموئل نیز قرارداد 450هزار دلاری با این مجموعه داشت. لیام ردی با باشگاه استقلال قرارداد 230هزار دلاری داشته است. آخرین شکایت صورت گرفته از استقلالی ها به پروپیچ برمی گرددد که  حدودا یک ماه پیش به بخش حقوقی فیفا رسید. 

گفتنی است؛ به این مبالغ جریمه های دیرکرد نیز اضافه می شود. 

برهمین اساس باشگاه رقیب یعنی پرسپولیس نیز شاکیانی جدی دارد که مانوئل ژوزه به همراه سه دستیار خود مهمترین شاکیان پرسپولیس محسوب می شوند.

تیم حقوقی این باشگاه این روزها درگیر با پرونده ژوزه است اما به جز این مربی 4 بازیکن خارجی نیز در زمره شاکیان باشگاه پرسپولیس محسوب می شوند. 

نکته مهم اینکه هیچکدام از شاکیان دو باشگاه تا این لحظه پرونده شان به مرحله کسر امتیاز نرسیده است و جدی ترین شاکی یعنی مانوئل ژوزه که در آستانه کسر امتیاز از باشگاه پرسپولیس قرار داشت، پرونده اش با توجه به لایحه دفاعی باشگاه پرسپولیس و پذیرش آن از طرف فیفا، فعلا از مرز خطر دور شده است. 

باید منتظر ماند و دید این پرونده ها در باشگاه های بزرگ کشورمان چه سرنوشتی پیدا می کنند.

 

انتهای پیام/