رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال گفت: مسئولان امنیتی استان آذربایجان شرقی باید تدابیر خاصی برای بازی تراکتورسازی و پرسپولیس در نظر بگیرند.

به گزارش سرویس لیگ برتر فرتاک ورزشی، غلامرضا بهروان در حاشیه کارگاه آموزشی ایمنی و امنیتی ورزشگاه‌های فوتبال در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این کارگاه موضوعات مربوط به خدمات رفاهی و امنیتی تماشاگران را مطرح می‌کنند. ما باید در ایران این خدمات را ارتقا دهیم.

وی ادامه داد: باید به سه موضوع امنیتی، سلامتی و رفاه تماشاگران به یک اندازه بها داد. در جلسه امروز (دوشنبه) حتی مدرس امنیتی یوفا به سرویس‌های بهداشتی ورزشگاه‌ها اشاره کرد. باید برای تماشاگران خدمات رفاهی ایجاد کنند. البته حضور پر تعداد تماشاگران به معنای ریسک بالا در ورزشگاه‌ها نیست بلکه ممکن است در یک بازی تعداد تماشاگران زیاد نباشد اما جو متشنج شود.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال تصریح کرد: در این کارگاه فیلمی از فجایع ورزشگاه هیسل بروکسل (منجر به کشته شدن 39 هوادار یوونتوس قبل از شروع دیدار فینال جام باشگاه‌های اروپا در سال 1985 شد) پخش و به اتفاقات تلخ بازی ایران مقابل ژاپن (کشته شدن 7 نفر در سال 1384 در ورزشگاه آزادی) اشاره شد. باید خدمات به تمشااگران ارتقا پیدا کند. همچنین بخش سازه‌های ورزشگاه‌ها می‌تواند برای تماشاگران خطرناک باشد.

بهروان در پایان درباره نامشخص بودن محل برگزاری دیدار پرسپولیس مقابل تراکتورسازی در هفته پنجم لیگ برتر به دلیل مسائل امنیتی، گفت: بحث ما سلامت و رفاه تماشاگران و امنیت دو تیم در این مسابقه است. تبریز سه تیم در لیگ برتر دارد اما ورزشگاه یادگار امام (ره) هنوز آماده نیست. باشگاه تراکتورسازی خواهان برگزاری مسابقه در ورزشگاه اختصاصی خود است. مسئولان امنیتی استان باید تدابیر خاصی برای این مسابقه در نظر بگیرند.

منبع: میزان

انتهای پیام/