مربی سابق تیم ملی کارگران گفت: «تیم ملی کشورمان با وجود کی‌روش و بازیکنان کارآمد، پتانسیل این را دارد که به راحتی از گروه خود صعود می کند.»

به گزارش فرتاک ورزشی،

رضا تقوی مربی سابق تیم ملی کارگران کشورمان به تشریح وضعیت این تیم پرداخت. وی در خصوص تیم ملی کارگران ایران اظهار داشت: «بنده هیچ خبری از این تیم ندارم. اصلا نمی‌دانم اکنون چنین تیمی وجود دارد یا نه! شما اگر خبری از این تیم دارید بنده را نیز در جریان قرار دهید!»

وی اضافه کرد: «ما سال 2014 تیم کارگران را به مسابقات قهرمانی جهان بردیم، قهرمان شدیم و وقتی برگشتیم همه چیز تعطیل شد و اکنون هیچ اثری از این تیم نیست. تا زمانی که آقای حسین زادگان سرپرست این تیم بود، بنده مربی تیم بودم و فعالیت داشتیم اما پس از اینکه آقای حسین زادگان فرماندار ساری شد تیم کارگران هم محو شد. اکنون نمی دانم چه کسی مسئول این تیم است. اصلا یک همچین تیمی وجود دارد؟ در همین سال 2016 مسابقات جهانی قرار بود در لتونی برگزار شود اما هیچ اطلاعی از اینکه تیمی اعزام شده یا نه، ندارم. در واقع نه کسی با من تماس گرفته و نه من کسی را می‌شناسم که با او تماس بگیرم.»

تقوی همچنین در مورد تیم ملی و مسابقات پیش روی این تیم در مسابقات انتخابی روسیه 2018 گفت: «با توجه به شناختی که از تیم ملی کشورمان دارم به نظر نمی‌رسد کار سختی برای صعود داشته باشیم. تیم ملی کشورمان با وجود کی‌روش و بازیکنان کارآمد، پتانسیل این را دارد که به راحتی از گروه خود صعود می کند. کارمان سخت نیست و راه خوبی برای رسیدن به جام جهانی داریم مگر اینکه اتفاقات دیگری در زمین بیفتد.»

مربی مازنی کشورمان در خصوص وضعیت فوتبال در این استان گفت: «حدود 5 سال پیش نیز گفتم که فوتبال مازندران هر سال بدتر خواهد شد. تا زمانی که مسائل ریشه یابی نشوند و کار اساسی صورت نگیرد وضعیت به همین ترتیب خواهد بود و معتقدم به زودی اثری از فوتبال مازندران نخواهد ماند. برای مثال با تمام احترامی که برای باشگاه خونه به خونه قائلم اما باید بگویم که این تیم چیزی به جز یک جرقه نخواهد بود. پیش از این هم ما تیم‌هایی مانند استیل آذین داشتیم که مدتی آمدند و سروصدایی به پا کردند اما الان کجا هستند؟»

پیشکسوت و مربی فوتبال ایران در مورد لیگ امسال گفت: «امسال چند تیم مانند پرسپولیس و تراکتورسازی شروع خوبی داشتند اما باید حداقل 4 هفته دیگر نیز بگذرد تا عیار تیم‌ها کاملا روشن شود.»

تقوی ارزیابی اش از تیم‌های پایتخت را اینگونه بیان کرد: «پرسپولیس را تیمی جاندار دیدم. این تیم بسیار پرانگیزه است که به خوبی توانسته فعل ساختن را صرف کند. در کل پرسپولیس را باید به دو نیمه تقسیم کرد. نیمه قبل از هادی و نیمه بعد از هادی. بعد از درگذشت هادی نوروزی انسجام فوق العاده‌ای در پرسپولیس به وجود آمد. بزرگان و پیشکسوتان این تیم دست به دست هم دادند و باعث شدند اکنون شاهد یک تیم روان و سرحال باشیم که به طور قطع مدعی اول قهرمانی است.»

تقوی در ادامه گفت: «اما این مسئله در استقلال کاملا برعکس است. مشکل این تیم از درونش است. مهمترین مشکل استقلال بحث روحی و روانی است. شما ببینید منصوریان در تیم نفت چقدر آرام و راحت بود اما اکنون در کنار تیم استقلال از دقیقه 1 تا 90 نگران و مضطرب است. این استرس و نگرانی را ممکن است یک تماشاگر درک نکند اما من مربی به خوبی آن را می‌فهمم. خب این استرس قطعا به درون زمین هم منتقل می‎شود. باید این استرس از تیم استقلال دور شود. باید از منصوریان و تیمش حمایت کرد. این حمایت باید تمام و کمال باشد تا آرامش در استقلال حاکم شود و با به آرامش رسیدن مطمئن باشید استقلال هم مانند پرسپولیس توانایی این را دارد که فوتبالی زیبا را به نمایش بگذارد و نتایج خوبی کسب کند.»

 

انتهای پیام/