دشان و فرناندو سانتوس، مربیان فرانسه و پرتغال، امشب مهمترین شب خود به عنوان یک مربی را پیش رو دارند.

به گزارش سرویس فوتبال خارجی فرتاک ورزشی / کارلو آنچلوتی، سرمربی سابق رئال که از فصل آتی هدایت بایرن را بر عهده خواهد داشت، در یادداشت خود در نشریه تلگراف نوشت:

وقتی تیمی به فینال یکی از تورنمنت‌های بزرگ تابستانی می‌رسد، جام‌جهانی یا یک رقابت اروپایی، این احتمال وجود دارد که بازیکنان خسته شده باشند. ذهن‌شان سردرگم می‌شود و متوجه نمی‌شوند چه اتفاقی قرار است بیفتد.

به عنوان یک مربی همیشه باید کار را راحت کرد. در همین زمینه در فینال جام‌جهانی ۱۹۹۴ ساکی فقط با بازیکنان درباره وظایف‌شان صحبت کرد و کارهایی که به خوبی در تورنمنت انجام داده‌اند. او گفت باید تمرکز روی استراتژی باشد و بس. استراتژی‌ای که در ماه‌های قبل هم از آن استفاده کرده بودیم.

به عنوان یک مربی، بعضی چیزها را باید قبول کرد. به غیر از نتیجه بازی، همه چیز می‌تواند تحت کنترل شما باشد. فرانسه بین بازی نیمه‌نهایی مقابل آلمان و فینال روز یکشنبه، زمان انجام برای چه کاری را داشته است؟ استراحت، آن هم ۳ روز. پرتغال یک روز اضافه داشته است.

زمانی برای تمرینات پرفشار نیست و نمی‌شود روی جزئیات زیاد کار کرد. فقط باید استراحت کرد و ذهن را برای بزرگ‌ترین بازی زندگی آماده کرد. در این زمان از تورنمنت، وقتی برای گوشزد کردن جزئیات به بازیکنان وجود ندارد. چرا؟ چون خسته هستند. بدن‌شان همه توان‌اش را به کار گرفته است و تا راحت شدن تنها ۹۰ دقیقه فاصله دارند.

زمان مناسبی نیست که مغزشان را با این استراتژی‌ها پر کنیم و توضیح دهیم که چطور بازی کنند. آنها حالا فقط به دستورات کلی نیاز دارند. این فینال است. به نظرم همین کافی است که هشدار دهیم حریفتان تیم بزرگی است.

 

انتهای پیام/