مدیرعامل باشگاه استقلال مدعی شد، سرمربی تیم فوتبال این باشگاه اولین نفری بوده که برای کاهش قراردادش اعلام آمادگی کرده است

به گزارش سرویس فوتبال لیگ برتر فرتاک ورزشی،سیدرضا افتخاری در گفت‌وگو با شبکه ورزش در خصوص بحث کاهش قرارداد بازیکنان استقلال در آستانه دربی اظهار داشت: هیچ چیزی بهتر از راستگویی نیست. من این رویه را در فوتسال هم پیش گرفته بودم و مسائل و مشکلات داخلی را به بازیکنان و مربیان انتقال می‌دادم. من با علیرضا منصوریان صحبت کردم و به او گفتم که باید واقعیت‌ها را بگوییم.

وی با بیان اینکه باشگاه برای بازیکنان است، افزود: در قراردادهایی که بسته شده، با چالش‌هایی روبه‌رو شده‌ایم. با توجه به محل درآمدهای باشگاه استقلال در سازمان لیگ، بحث تبلیغات برای باشگاه‌ها و ... دخل و خرج ما با هم نمی‌خواند. بنابراین باید کاری کنیم که مدیون بازیکنان نشویم. در اینجا باید بگویم موضوعی که عنوان کرده‌ایم، به درستی منعکس نشده است. منظورمان این بود که باید شرایطی فراهم شود تا به تعهدات‌مان نسبت به بازیکنان عمل کنیم.

مدیرعامل باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: متأسفانه قراردادهایی که در گذشته بسته شده است، اجرایی نشده‌ و انباشته شده است. در چند روزی که در باشگاه مستقر شده‌ام با مربیان و بازیکنانی مواجه شدم که دنبال حق و حقوق‌شان هستند. سؤالم این است که وقتی نمی‌توانید به تعهدات عمل کنید، چرا قراردادی می‌بندید که در آن بمانید؟ همین مسئله باعث می‌شود که در بازی بازیکن هم اثر بگذارد. بازیکنان باید خودشان را با شرایط باشگاه تنظیم کنند. واقعیت این است که من وعده و وعید نمی‌دهم.

افتخاری ادامه داد: ما لغت کسر قرارداد را مطرح نکردیم. من در این زمینه با منصوریان صحبت کرده و همه چیز را به او واگذار کردم. خود منصوریان گفت اولین کسی هستم که حاضرم قراردادم کسر شود. اگر شرایط باشگاه تغییر کرد، همه چیز قابل جبران خواهد بود، اما قرار نیست فصل تمام شود و ما نتوانیم به تعهدات‌مان عمل کنیم.

وی در مورد بحث پاداش به بازیکنان عنوان کرد: شاهد هستیم که بازیکنان شبانه‌روز در حال تلاش کردن هستند، بنابراین پاداش‌ها جای خود را دارند. همه درخواست‌های سرمربی مبنی بر تقویت شدن کادر فنی انجام شد و بهتاش فریبا به تیم آمد. از طرفی بازیکنانی که مدنظر سرمربی بودند، جذب شدند. یکی از بازیکنان پادوانی بود که با مساعدت مسئولان سپاهان جذب شد. دیگر مشکل خاصی نمی‌بینم و با توجه به اینکه استقلال بازی‌های تدارکاتی انجام داده، شرایط تیم بهتر شده است. قطعاً نظر هواداران جلب خواهد شد.

مدیرعامل باشگاه استقلال در مورد حضور تیم ملی فوتسال در جام جهانی کلمبیا گفت: به نتیجه گرفتن تیم ملی فوتسال خوش‌بین هستم، چون سه سال با این تیم کار کرده‌ام. این تیم چکیده‌ای از بهترین‌های فوتسال است. این تیم می‌تواند مقابل تیم‌های بزرگ شگفت‌ساز شود. احتمالاً در صورت رفتن تیم ملی به مرحله بعد جام جهانی به کلمبیا خواهم رفت.

 

انتهای پیام/