با گذشت پنج هفته از رقابت‌های لیگ دسته اول کشور، آمارهای جالبی از این رقابت‌ها به ثبت رسیده است که مرور آن خالی از لطف نیست.

به گزارش سرویس لیگ یک فرتاک ورزشی، مس کرمان با مربیگری منصور ابراهیم زاده رکوردار تساوی است. 5 تساوی پی در پی ، مس رفسنجان دیگر تیم از خانواده بزرگ مس هم شروع خوبی نداشته است یک امتیاز از 5 بازی

بهترین خط حمله از آن تیم اکسین البرز با هدایت فیروز کریمی است، 12 گل در 5 مسابقه که معدل گل 2.4 را در هر بازی به ثبت رسانده است بهترین خط دفاعی هم به تیم پارس جنوبی جم تعلق دارد. دروازه این تیم تا به این جای کار باز نشده است! محمد علی رمضانیان فصل گذشته در تیم راه آهن یزدان شاگرد مهدی تارتار بوده و در نیم فصل به تیم خونه به خونه ملحق شد. او فرصت زیادی برای بازی در این دو تیم پیدا نکرد اما این فصل در 450 دقیقه دروازه اش را بسته نگه داشته است. مربی دروازه بان های این تیم هم حسین اینانلو است که فصل گذشته با حضورش در راه آهن محسن فروزان در 4 بازی کلین شیت کرد که با رفتن مهدی تارتار و دیگر اعضای کادر فنی این رکورد خیلی زود شکسته شد.

سه تیم هستند که تا به این جای کار باختی نداشته اند. پارس جنوبی جم و دو تیم دیگر کرمانی یعنی مس کرمان و گل گهر سیرجان تا اینجای کار هنوز تجربه شکست را نداشته اند.

با وجود گذشت پنج هفته از بازی ها شش تیم هستند که نبرده اند! مس کرمان یکی از آنهاست. فولاد یزد، خیبر خرم آباد، فجر سپاسی شیراز، فولاد یزد و مس رفسنجان دیگر تیم هایی هستند که طعم شیرین پیروزی را نچشیده اند.

بیشترین گل خورده را فجر سپاسی شیراز داشته با 11 گل! 2.2 گل خورده در هر بازی! کمترین گل زده را هم مس رفسنجان داشته، 1 گل در 5 بازی یعنی2 % گل در هر بازی وجود دارد.

اکسین البرز و پارس جنوبی جم که هم اکنون تیم های اول و دوم جدول و مدعی صعود به لیگ برتر هستند اولین فصل حضور خود را در رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور تجربه می کنند

تا به اینجای کار که 5 هفته از بازی ها سپری شده و مجموعا 45 مسابقه برگزار شده 98 توپ از خط دروازه ها عبور کرده و این معدل گل 2.17 را برای هر بازی به ثبت رسانده است

آمار جالب دیگر در مورد تیم های لیگ دسته اول فوتبال کشور حضور چهار تیم از شمال کشور و سه تیم از جنوب کشور است و نکته جالب این است که کرمان به تنهایی سه نماینده در رقابت های لیگ دسته اول دارد.

 

انتهای پیام/