قوی سپید انزلی روزهای پر التهابی را سپری می کند و هر روز نسبت به روز قبل زمان بیشتری را برای بازسازی به هدر می هد که ادامه این روند نمی تواند این تیم را به مقصود برساند.

به گزارش فرتاک ورزشی، کمتر از دو ماه از پایان لیگ پانزدهم می گذرد و ملوان همچنان در همان وضعیت و شاید بدتر از آن روزها به سر می برد. این که شرایط این تیم بالاخره به کجا خواهد انجامید و ابتدایی ترین ابزارهای شکل گیری یک تیم کی و چگونه برای ملوان مهیا خواهد شد سوالی است که ذهن همه فوتبالدوستان را مشغول کرده است.

تا همین حالا هم نه بازیکن از یازده بازیکن اصلی ملوان جدا شده‌اند. سید جلال رافخایی، حسین ماهینی، محمد ستاری، رضا درویشی، محمدحسین کنعانی زادگان،  امیرمحمد مظلوم، صادق محرمی، حسین حسینی، عزت اله پورقاز بازیکنانی هستند که دیگر در انزلی فوتبال بازی نمی‌کنند. ضمن این که تماشاگران هم انگیزه سال قبل را ندارند. ملوان دارد مهم‌ترین یارانش را از دست می‌دهد.

تیم‌های ریشه‌داری که از لیگ برتر سقوط می‌کنند، دو راه پیش روی دارند. یک این که حالت آسانسوروار هر ساله در راه سقوط و بازگشت به لیگ برتر باشند. یا این که سیر نزولی را ادامه می‌دهند و کم کم به مرحله انحلال می‌رسند.

داماش گیلان، نفت آبادان و پیکان نمونه بارز گروه اول هستند و زنده‌یادهای چون برق شیراز، ابومسلم مشهد هم در دسته دوم جای می‌گیرند. حالا ملوان ابتدای این دو راهی قرار دارد. می‌تواند با بستن تیمی خوب در سالی که لیگ یک مدعیِ زیادی ندارد راه بازگشت به لیگ برتر را یک ساله طی کند. هم این که می‌تواند مهم‌ترین روزهای فوتبالی را به بهانه خرید سهمیه و بستن تیم و انتخاب مربی هدر دهد تا فوتبال انزلی نابود شود.

هرچند که امروز در خبرها آمده بود که احمدزاده مجددا هدایت ملوانان را برای لیگ دسته اول برعهده گرفتهو اما باتوجه به زمان اندک شروع مسابقات که از 17 مرداد آغاز خواهد شد و عدم یارگیری مناسب در مدت زمان باقی مانده بدون تمرینات مهم بدنستزی پیش فصل و البته رقابت ماراتن گونه این فصل لیگ آزادگان که تنها دوتیم از جمع هجده تیم شانس حضور در لیگ برتر را خواهند داشت سرنوشت شوم و ناخوشایندی در انتظار قوی سپید انزلی می باشد و کورسوی امیدی برای بال گشودن و پرواز باشکوه قوی زخم خورده دیده نمی شود.

نویسنده: حسام نیک پی

 

 

انتهای پیام/