رائول، کاپیتان افسانه‌ای رئال مادرید در مورد شرایط فعلی کهکشانی‌ها، انتقال پوگبا و بازگشت احتمالی‌اش به سانتیاگو برنابئو در آینده صحبت کرد.

به گزارش سرویس فوتبال خارجی فرتاک ورزشی / رائول در مورد شرایط فعلی‌اش گفت: در اینجا (نیویورک)، بیشتر درگیرایجاد یک بازار مناسب و رقابتی فوتبال در شمال آمریکا هستیم.

 

 آیا فوتبال می تواند همانند بسکتبال یا بسیبال در آمریکا طرفدار داشته باشد؟

 

فوتبال در حال حاضر شرایط بسیار مناسبی در ایالت متحده پبدا کرده است . در فصل گذشته میانگین تماشاگران در لیگ آمریکا 000/21 نفر بود اما حالا تیم‌هایی در آمریکا وجود دارند که تا 000/45 تماشاگر را نیز در استادیوم‌ها جای داده است.

 

نظر شما در مورد پیشرفت تیم‌هایی همانند اتلتیکو مادرید و لسترسیتی و قرار گرفتن آنها در جمع مدعیان لیگ‌های معتبر چیست؟

 

تیمی همانند اتلتیکو روش خاصی برای فوتبال بازی کردن پیدا کرده است که به نتیجه گرفتن نیز متنهی می‌شود. در فصول اخیر، آنها دو بار به مرحله فینال لیگ قهرمانان راه پیدا کرده‌اند و این دستاوردها، احساس بسیار شیرینی برای هواداران بوجود می‌آورد.

مدتی قبل ژاوی اعلام کرد که تیم‌های بزرگ نباید روشی مثل اتلتیکو مادرید را برای خود برگزینند.  نظر رائول در این رابطه چیست؟

 

هر کسی نظر شخصی خود را دارد. زمانی که من در رئال بازی می‌کردم تنها بردن جام‌ها کافی نبود. هواداران زمانی از ما راضی بودند که این پیروزی ها همراه با بازی زیبا همراه باشد. تیم سیمئونه موفق شد برای راهیابی به فینال از سد رقبایی مثل بارسا و بایرن عبور کند و تا آستانه فتح لیگ قهرمانان نیز پیش رفت. چیزی که واضح است، وجود یک استحکام فوق العاده در ساختار تیمی آنها می‌باشد.

ITzKLLQhAXAa

چه تفاو‌تهایی میان تاکتیک‌ مربیانی مثل گواردیولا و سیمئونه وجود دارد؟

 

نمی توان کتمان کرد که روح فوتبال با حضور تماشاگرانش زنده است و من شخصا به روش فوتبال تهاجمی علاقه دارم، اما نمی توانم سبک فوتبال اتلتیکو مادرید را نیز تحسین نکنم. به نظر من داشتن تعادل می تواند بهترین روش ممکن برای تاکتیک‌های مربیان باشد.

 

آیا رائول را می توان در حال حاضر یک مربی فوتبال نامید؟

 

در حال حاضر اطرافیان و دوستانم معتقدند که کیفیت لازم را برای شروع این حرفه ندارم اما از شرایط فعلی و کار کردن با جوانان بسیار راضی هستم.

 

در مورد زیدان و حضور او به عنوان سرمربی رئال مادرید چگونه فکر میکنید؟

در گذشته فکر نمی کردم زیدان بتواند مربی بزرگی شود. اما حالا می بینم که زیدان به شکل متفاوتی کار می‌کند. او تجارب خوبی را از کار زیر نظر آنچلوتی و متعاقبا سرمربیگری در کاستیا ( تیم دوم رئال مادرید) آموخت. در کل اعتقاد دارم زیدان هر روز در حال پیشرفت است و روز به روز در کارش موفق‌تر خواهد بود.

UI0gwG89g5Sh

رمز موفقیت زیزو در فصلی که گذشت را چه میدانید؟

 

صداقت، رمز موفقیت زیدان در فصل اول داشتن صداقت در رابطه با بازیکنان بود. زیدان توانست به بازیکنانش تفهیم کند که به آنها کاملا اعتقاد دارد و همین کلید شرایط مساعد قوهای سپید در نیم فصل دوم سال قبل بود.

رائول ادامه داد: زیدان به بازیکنان احترام می گذارد و این نکته کمک بسیار بزرگی برای او قلمداد می شود. فصل بعدی، آزمون بزرگی پیش روی زیدان می باشد و حالا زیدان در حال برنامه ریزی برای ماه های آتی می باشد.

 

یازده سرمربی در 13 سال؟ این آمار برای نیمکت مادرید مناسب است؟ آیا شما پرز را عامل این تغییرات می دانید؟

 

رائول اینگونه پاسخ داد: در شش سال اولی که عضو تیم بودم با والدانو، آرسینو، کاپلو، یوپ هاینکس، کاماچو و گاس هیدینگ کار کردم و بعد از آنها دل‌بوسکه به تیم اضافه شد.

بازگشت دل‌بوسکه بعد از پنج سال نظر باشگاه بود. او تجربه موفقی در رئال داشت که بعدها توانست آن را در تیم ملی نیز تکرار کند. در فوتبال هم مثل زندگی، تصمیمات پایه اتفاقات آینده هستند. دل‌بوسکه در کارش موفق بود و توانست روند خوب آراگونس را در تیم ملی نیز ادامه دهد.

 

آیا دل‌بوسکه می توانست برای رئال مادرید تبدیل به یک الکس فرگوسن شود؟

بله امکان بروز چنین اتفاقی وجود داشت. دل‌بسوکه خصوصیات مناسبی برای هدایت تیمی مثل رئال مادرید داشت اما در فوتبال هیچ اتفاقی غیرممکن نیست و هیچ کس از آینده خبر ندارد.

بعد از اختلافات والدانو و مورینیو و جدایی مرد آرژانتینی از رئال، این تیم مدیر ورزشی نداشه است. ایا به نظر تو وجود چنین پستی در تیم ضروری‌ست؟

این به نظر مدیریت باز می‌گردد و پرز باید در این خصوص پاسخ دهد.

tj8uP2K7YXpw

آیا خودن را مناسب حضور در چنین پستی می‌بینی؟

اعتقاد دارم که حضور شخصی که بتواند رابط خوبی بین باشگاه و بازیکنان باشد بسیار ضروری است . نه تنها در رئال مادرید، بلکه در تمامی باشگاه ها باید چنین پستی حضور داشته باشد . من به این پست اعتقاد ویژه ای دارم. چند سالی‌ست که چنین پستی در تیم وجود ندارد و باشگاه موفق به کسب دو جام لیگ قهرمانان در این سالها شده است.

 

رائول گونرالز که موفق شد 3 بار با رئال فاتح لیگ قهرمانان شود در خصوص شایعات زیادی که در مورد توافق مادریدی‌ها با پل پوگبا، ستاره فرانسوی یوونتوس منتشر می‌شود گفت:

به موفقیت پوگبا در مادرید اطمینان ندارم . البته او بازیکن بسیار بزرگی‌ست و حضور وی در هر تیمی، می تواند کیفیت فنی آنها را افزایش بدهد.

 

رائول ادامه داد: پوگبا از فیزیک بدنی بسیار مناسبی برخوردار است و می تواند برای هر تیمی، داشتن چنین بازیکنی آرزو باشد.

 

 

انتهای پیام/