به گزارش سرویس فوتبال خارجی فرتاک ورزشی / آمادگی و فرم ایده آل فعلی ایتالیا در یورو ۲۰۱۶ چیزی است که آلساندرو کاستا کورتا ستاره اسبق تیم ملی ایتالیا را به این نتیجه رسانده که کونته بهترین مربی تاریخ فوتبال است

.برنامه های تاکتیکی کونته در بازی قبلی ایتالیا راهگشای پیروزی این تیم بر مدافع عنوان قهرمانی ، اسپانیا بود و ایتالیا را راهیه بازی با آلمان کرد و امشب همه فوتبال دوستان در انتظار بازی جذاب ایتالیا آلمان در چهاچوب یک چهارم نهایی یورو۱۶ خواهند بود.

کونته سرمربی فصل بعد چلسی حالا پس از گرفتن سه عنوان قهرمانی سری آ با یوونتوس و به لطف عملکرد خیره کننده تیمش در یورو خود را به عنوان یکی از برترین مربیان تاریخ قوتبال معرفی کرده.

کاستا کورتا در این رابطه میگوید: مربی خیلی مهم است .تیم متحد و منظم نبود. سازمان نداشت. اما فقط به سه مرحله تمرین بهبود کاملا احساس میشود. اینها همه اش به کونته بر میگردد.فکر میکنم بازیکنانمان خوب نیستند. ما بازیکنان خوبی در کلاس جهانی نداریم.اما برای من کونته بهترین مربی دنیاست.

کاستا کورتا تاکتیکهای در نظر گرفته شده کونته را  راهگشای ایتالیا دانسته و برنامه های وی را از جمله ضد حملات خطرناک و دفاع سنگی تیمش را موئد این نظرش میداند.

کاستا میگوید: مربیان ایتالیا همیشه در مورد دفاع کردن صحبت میکنند . فکر میکنم این کیفیت مخصوص ماست . ما همیشه در دفاع خوب بودیم. اما کونته به چیزهای زیادی را به خط حمله اضافه کرده . اینها چیزهای جدیدست برای ما هوادان ایتالیا.

ترجمه فرتاک ورزشی: عرفان احمدی

 

کلمات کلیدی: کونته - کاستاکورتا -