ایران چمدان هایش را برای تاریخ سازی آماده کرده

به گزارش سرویس فوتبال لیگ برتری فرتاک ورزشی، سرالکس فرگوسن به عنوان مهمان ویژه دانشکده اقتصاد دانشگاه لندن در مصاحبه ای که با ریچارد هایتنر استاد بازاریابی این دانشکده داشت  با حرارت از کارلوس کی روش به عنوان دستیار محبوبش تعریف و تمجید کرد.

در بخشی از این مصاحبه هایتنر که کاملا می دانست فرگوسن در زمان نشستن روی نیمکت منچستر خیلی روی انتخاب دستیارانش وسواس داشت مصاحبه اش را با این سئوال آغاز کرد. کمک های شما چه میزان در موفقیت های تان نقش داشتند؟ سرآلکس در پاسخ به این سئوال گفت:«همیشه دو تا سه نفر را کنار خودم قرار می دادم تا در حساس ترین زمان ها به کمکم بیایند. روی تصمیماتی که می گرفتم تاثیر گذار باشند که همیشه هم از آنها حرف شنوی داشتم چون مورد اعتماد من بودند»

سرآلکس ادامه می دهد :« من کسی را می خواستم که سختکوش باشد، بتواند به خوبی  ارنج کند، تصویر سازی قوی داشته باشد و بتواند از این طریق به ارنج کردن تیم کمک کند. کسی که بتواند در کار مربیگری با تمرکز بالا و سرعت و دقت کار کند و این مشخصات را تنها یک نفر داشت آن هم کسی نبود جز کارلوس  که خیلی به من در آن سال ها کمک کرد».

قدر کارلوس کی رو ش را حالا بیشتر می دانیم مربی که بزرگترین سرمربی تاریخ باشگاه منچستر یونایتد از او به عنوان بهترین مربی که در کنار او کار کرده نام میبرد.تیم ملی پس از سال ها به یک ثبات تیمی فوق العاده رسیده است.تعادل در برقراری ارتباط در خطوط مختلف زمین بیشتر از همیشه به چشم می آید و روحیه ای بزرگ در بین بازیکنان شکل گرفته.یعنی حتی وقتی کاپیتان تیم ملی روی نیمکت نشسته برایش فرقی نمیکند که در زمین باشد یا نه مهم شکست تیم حریف است!

به هر حال کارلوس کی روش آن قدر مربی توانایی است که میتواند در عین واحد چند تاکتیک مختلف را در حین انجام بازی با همان بازیکنانی که در زمین هستند اجرا کند او تیم بسیار خوبی را ساخته که حالا آماده این است که برای اولین بار دو بار پیاپی به جام جهانی صعود کند.

احسان خسروی

 

 

 

انتهای پیام/