آرسنال در دیداری خانگی موفق شد با نتیجه 3-2 سوانسی را شکست بدهد.

به گزارش سرویس فوتبال خارجی فرتاک ورزشی، در این دیدار هرچند شاگردان آرسن ونگر در بیشتر دقایق بازی برتر از حریف بودند اما بازیکنان میهمان هم نمایش خوبی داشتند و در نهایت آرسنالی ها به سختی توانستند به سه امتیاز این دیدار برسند.

توپچی ها بازی را بهتر آغاز کردند و در دقایق ابتدایی کاملا برتر از حریف بودند اما اولین موقعیت این تیم در دقیقه 15 ایجاد شد. روی ارسال مسوت اوزیل، شکودران مصطفی می توانست زننده اولین گل بازی باشد اما ضربه سر او از بالای دروازه به بیرون رفت.

بعد از سپری شدن این دقایق بازی متعادل شد و حتی سوانسی می توانست در دقیقه 21 پیش بیفتد اما این آرسنال بود که در دقیقه 26 به گل رسید. روی یک حرکت هماهنگ از بازیکنان آرسنال، ارسال هکتور بیرین، روی یک اشتباه مدافع حریف، در مقابل دروازه به والکات رسید و او هم با یک ضربه ساده، کار را تمام کرد.

بعد از این گل آرسنالی ها کاملا بر بازی مسلط شدند و خیلی زود به گل دوم رسیدند. در دقیقه 33 بود که روی یک ضربه کرنر، توپ در محوطه جریمه به والکات رسید و او هم  بعد از یک چرخش خوب، حساب کار را 2-0 کرد.

این گل واکنش سریع سوانسی را به همراه داشت و تیمی میهمان در دقیقه 38 توانست اختلاف را به حداقل کاهش بدهد. اشتباه گرانیت ژاکا، در موقعیت مناسب زیلفی سیگوردسون را صاحب موقعیت کرد و او با ضربه ای دقیق، دروازه آرسنال را باز کرد.

در دقایق پایانی نیمه اول کمی از ضرباهنگ بازی کاشته شد و در نهایت این نیمه با همان نتیجه 2-1 به سود آرسنال به پایان رسید.

نیمه دوم را هم آرسنال بهتر آغاز کرد و بعد از اینکه الکس ایووبی یک موقعیت خوب را از دست داد، مسوت اوزیل در دقیقه 57، حساب کار را 3-1 کرد. ستاره آلمانی که پشت مدافعان حریف جاگیری کرده بود، ارسال الکسیس را با ضربه ای تماشایی، تبدیل به گل کرد.

اما این نتیجه هم چندان پایدار نبود و در دقیقه 66، بار دیگر سوانسی اختلاف را به یک گل کاهش داد. ارسال بارو در بین مدافعان آرسنال به بورخا گونسالس رسید و او هم دروازه را باز کرد.

در دقیقه 70، خطای گرانیت ژاکا روی بارو، یک کارت قرمز برای هافبک سوئیسی آرسنال به همراه داشت تا شرایط برای توپچی ها دشوار شود اما تلاش های سوانسی برای رسیدن به گل تساوی در دقایق پایانی، علی رغم موقعیت های خوبی که داشتند، بی ثمر بود و آرسنال توانست به سه امتیاز این دیدار خانگی دست پیدا کند.

 

انتهای پیام/