سرمربی تیم فوتبال سپاهان، گفت:تیم از لحاظ روانی شکل خوبی نداشت، خداحافظی محرم نویدکیا که در اردو اعلام شد به تیم شوک وارد کرد و نمی‌توانستیم این مسئله را جمع کنیم.

به گزارش سرویس لیگ برتر فرتاک ورزشی، عبدالله ویسی‌ در نشست خبری بعد از شکست تیمش مقابل ذوب آهن، گفت: بازی از نظر فنی پایاپای بود. روی برنامه تاکتیکی ذوب آهن گل نخوردیم موقعی گل خوردیم که شکل حمله‌ای داشتیم گل‌خوردیم. تیم از لحاظ روانی شکل خوبی نداشت. خداحافظی محرم نویدکیا که در اردو اعلام شد به تیم شوک وارد کرد و نمی‌توانستیم این مسئله را جمع کنیم. امیدوارم نویدکیا در ادامه راهش موفق باشد.

وی افزود: این مسائل در فوتبال پیش می‌آید ذوب آهن همیشه روی ارسال‌ها گل می‌زند اما آنها امروز نتوانستند دفاع ما را دور بزنند و هر موقع که به محوطه جریمه می‌رسیدند این اتفاق روی اشتباهی بود که از سوی ما رقم می‌خورد. امروز از برنامه تاکتیکی ذوب آهن آسیب ندیدیم و از این بابت دو تیم پایاپای بودند. وقتی که ذوب آهن یک بر صفر جلو افتاد تیم ما از لحاظ تمرکزی بر هم ریخت چرا که ما با یک امتیاز می‌توانستیم چند پله بالا بیاییم به همین خاطر هجومی کار کردیم و در این شرایط ذوب آهن تخصص زیادی روی ضدحملات دارد.

سرمربی سپاهان در رابطه با تصمیم محرم نویدکیا روی خداحافظی خاطرنشان کرد: این تصمیمی بود که خود نویدکیا گرفت ما در ابتدای فصل با او صحبت کردیم بازگردد اما او در میانه فصل تصمیم به خداحافظی گرفت. او می‌خواست مقابل ذوب آهن که یک تیم اصفهانی است خداحافظی کند. اگر سه، چهار روز زودتر این مسأله را اعلام می‌کرد می‌توانستیم تدبیری بیندیشیم و برنامه‌ریزی بهتری بکنیم. ولی او این مسأله را امروز اعلام کرد متأسفانه افرادی که در کار ما دخالت می‌کنند مشکل‌ساز می‌شوند امروز هم در این مسأله دخالت کردند. ما بحث باشگاه را داریم و می‌خواهیم کارها را به بهترین شکل انجام دهیم.

وی در مورد اینکه احسان حاج‌صفی اعلام کرده به خاطر خداحافظی نویدکیا او هم خواهد رفت، گفت: شاید روی احساس دوستانه خود بیان کرد به هر حال در تمام دنیا بازیکن روزی از فوتبال خداحافظی می‌کند این موضوع هم مربوط به خودش می‌شود که چه زمانی را انتخاب کند.  نویدکیا در باشگاه سپاهان بزرگ بوده و تصمیم او هم برای من قابل احترام است. من با او در  این زمینه زیاد صحبت کردم اما گفت که نمی‌خواهد به فوتبالش ادامه بدهد. به هر حال خداحافظی او ارتباطی به احسان حاج‌صفی ندارد شاید او کار انسانی انجام داده حالا من باید به رختکن بروم و ببینم شرایط چگونه است.

سرمربی سپاهان در مورد اینکه مشکل از کجاست و چه کسانی اختلال در باشگاه به وجود می‌آورند، یادآور شد: یکسری از اتفاقات در سپاهان رقم می‌خورد که خوب نیست برخی‌ها پای‌شان را از گلیم‌شان درازتر می‌کنند. سپاهان واقعی این گونه نیست که افراد چنین کارهایی را انجام بدهند. این مسائل باعث می‌شود که به تیم ضربه وارد بشود. آدم برای خود عوض می‌کنند، آدم می‌آورند. باید این مسائل مدیریت شود چرا که اگر این اتفاق رخ ندهد به مجموعه باشگاه صدمه می‌زند و این بسیار خطرناک است.

ویسی یادآور شد: ما قصد داشتیم تا انقلابی در باشگاه کنیم می‌خواستیم در این فصل هزینه‌ها را پایین بیاوریم و بازیکنان جوان را بگیریم که این موضوع احتمال دارد تاوانی هم داشته باشد و برد و باخت وجود دارد اما برای آینده تیم شکل می‌گیرد  شاید در نیم‌فصل و شاید هم در سال آینده این اتفاق بیفتد. این خوب نیست هر کسی در باشگاه حرفی بزند وقتی این اتفاق رخ می‌دهد ظلم به باشگاه است. این موضوع باید از طرف باشگاه مدیریت شود تا ما بتوانیم محکم کار خود را ادامه بدهیم.

وی در مورد اشتباهی که در جریان بازی رقم خورد، گفت: در هیچ جای دنیا بازیکن وقتی می‌خواهد پاس به عقب بدهد در هنگامی که فشار روی دروازه‌بان است این کار را انجام نمی‌دهد. من سر شجاع و موسی داد زدم که حق نداشتند در آن موقعیت پاس به عقب بدهند چرا که بازیکن حریف روی دروازه‌بان ما فشار می‌آورد و همین موضوع باعث شد که اشتباه صورت بگیرد. بازیکن باید شعور داشته باشد این موضوع کاری به سرمربی ندارد وقتی بازیکن حریف نزدیک دروازه‌بان است نباید به گلر پاس داد. البته گلر ما هم اشتباهاتی داشته است اما اینکه بخواهیم در این صحنه او را مقصر بدانیم ظلم است.

ویسی در مورد تعویض‌هایی که در این مسابقه انجام داد، خاطرنشان کرد: ما تعویض‌هایمان را بر اساس برنامه‌ریزی و طراحی که داریم انجام می‌دهیم. شرایط بازی امروز به نحوی بود که تعویض‌هایمان را در اواخر بازی انجام دادیم. شاید اگر نتیجه به شکل دیگری بود در زمان دیگری تعویض می‌کردیم.

وی در ادامه تأکید کرد: امروز در کل سپاهان نبودیم، خداحافظی نویدکیا و شرایطی که به وجود آمد روح و روان ما را تحت تأثیر قرار داد و شرایط به شکلی بود که امروز باید بازنده می‌شدیم. 40 نفر در هتل ما را دوره کردند و هر چه می‌خواستند به نویدکیا می‌گفتند و سپس هر چه مدنظرشان بود به سرپرست تیم می‌گفتند. کسی حق ندارد در این مسائل دخالت کند مگر من، علی دایی، علی پروین، جواد زرینچه یا حتی مارادونا از فوتبال خداحافظی نکردند. به هر حال این تصمیمی است که در فوتبال باید گرفته شود. اینجا عده‌ای که قصد دارند به سپاهان ضربه بزنند این رفتارها را انجام می‌دهند. این افراد معلوم‌الحال هستند و باشگاه باید آنها را مدیریت کند. کانون هواداران باید این افراد را تحت‌نظر بگیرند و مشکل آنها را حل کنند. 

سرمربی سپاهان در ادامه تأکید کرد: وقتی فضا را برای افرادی که شخصیت ندارند باز کنید این مشکلات به وجود می‌آید. اگر قرار است با رفتار من این مشکل حل شود من می‌روم و فرد دیگری بیاید. متأسفانه برخی ادا در می‌‌آورند و نباید به آنها فضا داد. این افراد قصدشان ضربه زدن به تیم است اگر یک تعویض انجام دهیم و بازیکن گل بزند همه به‌به می‌گویند اما اگر به بازیکن تعویضی توپ نرسد همه انتقاد می‌کنند. در سپاهان مدیر، مربی و بازیکن تغییر کرد اما شرایط درست نشد. باید مقابل این افراد ایستاد و اجازه نداد به کارهایشان ادامه دهند. سپاهانی‌های واقعی در خانه نشستند و این افرادی که چنین رفتارهایی را می‌کنند باید با برخورد جدی روبه‌رو شوند. شما چه کسی هستید که می‌خواهید سپاهان را با این مشکلات روبه‌رو کنید بازیکنی بوده که به خاطر صد هزار تومان همه کار کرده و پیراهن تیم را پرتاب کرده اما همه می‌گویند او با تعصب است. اگر تعصب داشت نمی‌گفت یک میلیارد و 700 میلیون تومان بدهید تا به تیم بازگردم. شما آیا سپاهان را دوست دارید یا 50 یا صد هزار تومان را؟ سپاهان نامش بزرگ است و چند فرد معلوم‌الحال نباید این رفتارها را انجام دهند و بگویند فلان فرد تعصب دارند و فلان فرد مشکل دارند. اگر فلان بازیکن مدنظر شما تعصب داشت نمی‌گفت اینقدر پول مقابل من بگذارید تا اینجا باشم.

 

انتهای پیام/