پس از پایان بازی و تساوی جالب 1-1 ایسلندی ها در برابر پرتغال، کریستیانو رونالدوی پرتغالی ، آنها را به داشتن ذهنیتی کوچک متهم کرد اما بازیکنان این کشور آتشفشانها نشان دادند که با اهدافی بزرگ تر پای به یورو گذاشته اندو نباید فراموش کرد در دور مقدماتی یورو2016آنها در گروهی که هلند حضور داشت نیز تیم اول شده بودند.

به گزارش سرویس فوتبال خارجی فرتاک ورزشی،  ایسلندی ها  امشب باید به مصاف فرانسه میزبان بروند تا شانس خود برای رسیدن به نیمه نهایی را امتحان کنند. در زیر به چند نکته عجیب و خواندنی از تیم ملی ایسلند می پردازیم:

ایسلندی ها فوتبالیست های تراز اولی در سطح اروپا نیستند. (البته یکی دو چهره استثنایی دارند). برای این فوتبالیست های نه چندان مطرح، فوتبال شغل دوم محسوب می شود. یکی از بازیکنان ایسلند مدیر فروش است و دیگری بازاریاب. در جمع این بازیکنان یکی از آنها سوپرمارکت دارد!

برخی از بازیکنان تیم ملی فوتبال ایسلند تحصیلات بالایی دارند. کارشناس حقوق، مارکتینگ، جامعه شناسی و مهندسی نرم افزار مدارک تحصیلی دانشگاهی است که در تیم ایسلند وجود دارد.

گونارسون کاپیتان تیم ملی فوتبال ایسلند در پشم چینی گوسفند مهارت بالایی دارد. گفتنی است جمعیت گوسفندهای کشور 323 هزار نفری ایسلند، از تعداد انسان های این کشور بیشتر است.

44 درصد بازیکنان تیم ملی فوتبال ایسلند در کشورهای دیگر اروپایی زندگی می کنند

 

کلمات کلیدی: ایسلند - فوتبال اروپا -