هفته گذشته تازه با دو ماه تأخیر مشخص شد که چرا استقلال پارسال به هیچ‌جا نرسیده است

به گزارش سرویس فوتبال لیگ برتر فرتاک ورزشی، ادر فنی استقلال در حالی به هفته‌ها صدرنشینی خود می‌نازیدند که در نهایت استقلال خوزستان بی‌ستاره قهرمان شد و پرسپولیسی که ۱۱ امتیاز کمتر از استقلال تهران داشت در نهایت بالای سر این تیم ایستاد. اتفاقی که زمان مربیگری مرفاوی در استقلال و مصطفی دنیزلی در پرسپولیس هم رخ داده بود.

تناقض شدید در حرف‌های مظلومی

پرویز مظلومی که در طول فصل مدام از تلاش و کوشش شاگردانش تعریف و تمجید می‌کرد ناگهان در برنامه ۹۰ به جای بیان ۴ تا حرف فنی یادش افتاد که بزرگ تیم(!) به خانه فرهاد مجیدی رفته است. حتی اگر بپذیریم ادعای او درست بوده باید بپرسیم اینکه به خانه مظلومی رفته‌اند چه ربطی به بد بازی کردن استقلال داشت؟ اصلاً مگر فرهاد مجیدی سرمربی استقلال شد؟ مظلومی در حالی حرف از خیانت زد که هفته گذشته هم تنی چند از دستیاران او این ادعای واهی را تکرار کردند.

چرا جلوی خیانتکاران را نگرفتید؟!

حالا به فرض که فرد یا افرادی به استقلال خیانت کردند. خب آیا هواداران حق ندارند بپرسند پس شما چه‌کاره بودید و چرا جلوی خیانتکاران را نگرفتید؟ آیا نمی‌شد همان موقع که به صدرنشینی خود می‌نازیدید، جلوی خائنان را بگیرید؟ متأسفانه بحث خیانت همیشه در استقلال بوده و هیچ سند و مدرکی هم برای اثبات آن یافت نمی‌شود. امروز هم که استقلال ناکام مانده با دو ماه تأخیر حرف‌هایی مطرح می‌شود که فقط و فقط مؤید ضعف کادر فنی سابق استقلال است.

 

جام نه، سهمیه می‌خواستند

مظلومی در حالی حرف از هفته‌ها صدرنشینی و رسیدن به فینال جام حذفی می‌زد که وقتی تیمش با ۲ امتیاز اختلاف نسبت به استقلال خوزستان صدرنشین بود همچنان می‌گفت ما امسال هدف‌مان کسب سهمیه است! او جاه‌طلب نبود و نتوانست حس برتری‌جویی را به شاگردانش تزریق کند. عجیب اینکه استقلال با آن همه مهره در نهایت سهمیه مستقیم حضور در لیگ قهرمانان آسیا را هم کسب نکرد و حالا باید در مقدماتی پلی‌آف(!) به میدان برود.

بهتر از قلعه‌نویی؟!

با مصاحبه‌های نوازی، فرزاد مجیدی، دین‌محمدی، ترابپور و ... مشخص شد که کادر فنی مظلومی نه‌تنها هماهنگ نبودند که مشکلات عدیده‌ای با هم داشتند. کافی است به مصاحبه‌های محمد نوازی و دین‌محمدی که از قدیمی‌ها و چهره‌های محبوب استقلال هستند توجه کنید تا ببینید در استقلالِ مظلومی چه خبر بوده. او شاید بگوید من بهتر از قلعه‌نویی نتیجه گرفتم که حرف درستی است ولی فراموش نکنیم که امیر فقط در دو سال آخر حضورش در استقلال ناکام بود و در سال‌های ۸۲ تا ۹۱ هر وقت استقلال را رهبری کرد، جام گرفت.

ماجرای ایرادهای پورحیدری

در این میان نیش و کنایه‌هایی هم به پورحیدری زده شد که البته از خودش دفاع کرد. پورحیدری مربی پرافتخاری است ولی او هم ایراداتی داشت. منصورخان می‌گوید من مشکلات را در جلسات فنی به خود مربیان می‌گفتم و نوازی می‌گوید او فقط ایراد می‌گرفت. به هر حال این موضوع هم ثابت می‌کند تیم فنی استقلال علاوه بر تمام ضعف‌هایی که داشت، هماهنگ و یکدل هم نبود.

 

 

انتهای پیام/