سرویس لیگ برتر فرتاک، علیرضا منصوریان بعد از جلسه هیات مدیره استقلال به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

 چرایی حضور در این جلسه؟ 

می‌خواستم که در این جلسه به آقایان پورحیدری و معینی گزارشی از بدنسازی تیم ارائه کنم. آقای زمانی را هم دیدم و صحبت‌هایی با ایشان مطرح شد. به هر حال زمین کمپ باشگاه استقلال شرایط مناسبی ندارد اما شخصا می‌خواهم که در این مکان بمانیم چون این مسئله باعث شور و نشاط در بین هواداران در کمپ شده است. مدیریت این جلسه در اختیار آقای افشارزاده بود و در کل برنامه‌ریزی لازم اتفاق افتاد. مسیر سختی پیش‌روی ماست چون هواداران آستانه تحمل‌شان پایین آمده است. 

 شهباززاده؟ 

درباره شهباززاده امور را به دست توفیقی سپرده‌ایم و قرار است او تصمیم‌گیری کند. ما به توفیقی هم گفته‌ایم تا جای ممکن تلاش کند هر دو طرف در این قضیه سود ببرند. ما روی زوج کاوه رضایی و سجاد شهباززاده خیلی حساب کرده بودیم اما خود شهباززاده اصرار دارد از جمع ما جدا شود و البته ما مهاجمان خوب دیگری هم در استقلال داریم که می توانند به ما کمک کنند. ما اگر شهباززاده به استقلال برگردد او را جریمه نمی‌کنیم ولی بهتر بود خودش به من می‌گفت که قرار است راهی ترکیه شود نه اینکه من در رسانه‌ها بخوانم که او راهی ترکیه شده و حتی نمی‌دانستم سفرش تفریحی است یا کاری. شاید او پیش‌بینی می‌کرد که اگر می‌ماند، ما جلوی رفتنش به ترکیه را می‌گیریم. نه تنها شهباززاده، بلکه همه کسانی که در فوتبال هستند، باید اصول حرفه‌ای‌گری را بدانند. البته ما دوست داریم بازیکنی را داشته باشیم که با جان و دل برای این تیم بازی کند. 

 فسخ قرارداد مظلومی؟ 

قرارداد مربی با بازیکن متفاوت است و در کادر فنی تعداد نفرات مشخصی نداریم که قرارداد کسی ثبت نشود. با این حال معتقدم پرویز مظلومی برای این تیم زحمت کشیده و مربی خود من هم بوده و دوست دارم احترام او حفظ شود. با افشارزاده صحبت کردم و خواستم که به وضعیت مظلومی رسیدگی شود و اگر مطالباتی مانده آن را پرداخت کنند. در فوتبال هیچ چیز مشخص نیست و معلوم نمی‌کند که حتی خود من فصل آینده در این تیم باشم یا نه و باید احترام کسانی که برای استقلال زحمت می‌کشند حفظ شود، با این حال من روال قانونی را نمی‌دانم که برای ثبت قرارداد من نیاز به فسخ قرارداد مظلومی وجود دارد یا نه. 

 بدنساز مدنظر استقلال؟ 

واقعیت این است که من فرد دیگری را به عنوان بدنساز در نظر داشتم. با این حال بدنساز انگلیسی مدنظر ما سابقه کار در زنیت سنپترزبورگ روسیه را دارد و بدنسازی خود را بر اساس متدهای او پیش می‌بریم. اینکه چرا هنوز وارد ایران نشده به دلیل این است که او انگلیسی است و ورودش کمی زمان‌بر است. قراردادش آپشن‌هایی دارد و تمدید قراردادش با نظر من است. من به همکارانم هم گفته‌ام که باید از او چیزهایی یاد بگیرند و آن‌ها را به هم بگوییم. 

 حاج صفی؟ 

ما برای حاج صفی یک جا نگه داشته‌ایم و برای جذب او بین ما و سپاهان رقابت است. البته یک حق را هم برای او قائلیم که هر جا می‌خواهد برود. 

 مصدومان استقلال؟ 

کنعانی‌زادگان به خاطر وضعیت زمین انزلی و فشردگی رقابت‌ها نیاز به یک بازپروری داشت. امید ابراهیمی هم خیلی مصمم است و تلاش می‌کند تا به سایر بازیکنان برسد. سید حسین حسینی هم هنوز تحت درمان است و اگر به بازی‌های اول نرسد یک دروازه‌بان خارجی زیر 23 سال جذب می‌کنیم. 

 شماره 7 استقلال؟

 همه شماره‌ها برای ما محترم است و من فکر می‌کنم که بختیار رحمانی این قابلیت را دارد که این پیراهن را به تن کند. فرهاد مجیدی سال‌ها این پیراهن را به تن کرده و این شماره برای هواداران بسیار قابل احترام و البته حساس است. ابتدا گفتم که این شماره به بختیار رحمانی می‌رسد چون کسی که این شماره را می‌پوشد باید تحمل بسیار بالایی داشته باشد. بختیار در 22، 23 سالگی کاپیتان فولاد بوده و با این تیم قهرمان شده است و مطمئنا چنین بازیکنی ظرفیت و تحمل بالایی دارد. با این حال قبل از اینکه این شماره به کسی بدهم، چه بهتر است که فرهاد مجیدی با دستان خودش این شماره را بدهد تا حساسیت و زاویه‌ای هم به وجود نیاید. از هواداران می‌خواهم که تیم را حمایت کنند و شعار امسال ما نیز «استقلالی حمایت، حمایت، اتحاد اتحاد» است.