باشگاه لاتزیو ایتالیا این شانس را دارد تا از نظر کسب عناوین قهرمانی باشگاههای ایتالیا، به رکورد تیم آ اس رم برسد

به گزارش سرویس فوتبال خارجی فرتاک ورزشی، به گزارش رسانه های خبری ایتالیا، در صورتی که جام قهرمانی باشگاه های ایتالیا در سال ۱۹۱۵ به لاتزیو برسد، تعداد قهرمانی های این تیم به عدد ۳ رسیده و از این نظر با آ اس رم برابر خواهد بود.

لاتزیو تا کنون دو بار در سال های ۱۹۷۴ و ۲۰۰۰ اسکودتو یا همان قهرمانی باشگاه های ایتالیا را به دست آورده، اما این تیم پایتخت نشین همیشه مدعی بوده که باید یک مقام قهرمانی دیگر هم به نام آنها ثبت شود.

ماجرا از این قرار است که در فصل ۱۵-۱۹۱۴، تیم آکوایل باید دیداری را برابر جنوا برگزار می کرد تا تکلیف قهرمان باشگاه های ایتالیا مشخص شود، اما این دیدار به دلیل شروع جنگ جهانی اول برگزار نشد.

در سال ۱۹۱۹، و پس از اتمام درگیری و جنگ، FIGC با این استدلال که هیچ راهی برای تکرار مسابقه فوق وجود ندارد، تیم گریفونه را قهرمان مسابقات اعلام کرد.

اما پس از اعتراضاتی که سالهای سال از سوی مقامات باشگاه لاتزیو مطرح و پیگیری شد، اکنون شورای فدرال گزارشی را درباره حوادث آن سال تهیه کرده و قرار است این موضوع در تاریخ ۴ آگوست مورد بررسی قرار گیرد. گفته می شود سران لاتزیو بسیار نسبت به این مسئله خوشبین هستند که عنوان قهرمانی در آن فصل به این تیم اعطا شود و جنوا هیچ حق اعتراضی برای این مسئله نخواهد داشت.

اما برخی گمانه زنی ها حاکی از آنست که ممکن است هر دو باشگاه به عنوان قهرمان مشترک آن سال معرفی شود. در صورت معرفی لاتزیو به عنوان قهرمان آن دوره از رقابت های باشگاه ایتالیا، تعداد قهرمانی های این تیم با تیم رقیب همشهری برابری کرده و هواداران رم دیگر نمی توانند به خاطر یک قهرمانی بیشتر برای هواداران لاتزیو کری بخوانند.

 

انتهای پیام/