سرمربی تیم فوتسال گیتی پسند گفت: بازی کردن با مربیگری قابل قیاس نیست و شمسایی باید از بین این دو، یک گزینه را انتخاب کند

به گزارش سرویس فوتسال فرتاک ورزشی،

رضا لک، سرمربی تیم فوتسال گیتی پسند اصفهان درباره حذف تیم فوتسال تأسیسات از مسابقات فوتسال قهرمانی باشگاه‌های آسیا گفت: شرایط این مسابقات هر دو سال یک بار متفاوت است. با توجه به اینکه مسابقات این دوره در آسیای شرقی برگزار می‌شد، برای نماینده ایران شرایط متفاوتی با دوره پیش وجود داشت.

وی افزود: به‌نظر من، تأسیسات  شناخت کافی از ناگویا نداشت و مربیان این تیم تصور می‌کردند حریف‌شان مانند دوره قبل بازی می‌کند. تأسیسات می‌توانست با اشتباه کمتر و استفاده از فرصت‌ها، بازی را ببرد ولی در یک جدال نابرابرانه حذف شد. بازی اول تأسیسات در این مسابقات هم چندان خوب نبود و با نتیجه نزدیک برد. هرچند شرایط مسابقات با دوره قبل متفاوت بود، ولی انتظار داشتیم تأسیسات را حداقل جزو چهار تیم برتر مسابقات ببینیم.

سرمربی تیم فوتسال گیتی پسند خاطر نشان کرد: مهم‌ترین عامل این شکست، نبود برنامه در فوتسال کشور ماست. ما از این شکست‌ها درس نمی‌گیریم و در رده ملی هم از برنامه‌ریزی ضربه می‌خوریم. تیم ملی فوتسال قبل از جام جهانی برنامه‌ریزی لازم را ندارد. همه این بی‌برنامگی‌ها به اعتبار فوتسال ایران ضربه می‌زند. در حال حاضر نمایندگان عراق و امارات در بین چهار تیم برتر باشگاه‌های آسیا حضور دارند، ولی ایران در این مرحله نماینده‌ای ندارد. این نشان می‌دهد ما باید در فوتسال بیشتر کار کنیم و به نوعی، زنگ خطر برای فوتسال ما به صدا درآمده است. نیروی انسانی ما بسیار خوب است، ولی برنامه‌ریزی بدی داریم.

لک درباره حضور تأسیسات در مسابقات فوتسال جام باشگاه‌های جهان هم اظهار داشت: این تورنمنت فرصت بسیار خوبی برای تأسیسات بود تا با نقاط ضعف و قوتش آشنا شود، ولی مربیان این تیم نتوانستند از مسابقات یادشده بهره لازم را ببرد.

این مربی درباره حضور وحید شمسایی به عنوان بازیکن و سرمربی در تیم تأسیسات تصریح کرد: به‌عنوان یک مربی، نظرم بر این است که این دو حوزه با هم تفاوت دارند. تمرکز همزمان روی بازی کردن و مربیگری، بسیار سخت است. هرچند آقای شمسایی کادرفنی خوبی دارد، ولی این کادرفنی در این دوره در برخی تصمیمات، خوب عمل نکرد، به‌خصوص در بازی برابر ناگویا و آن پنالتی که در اواسط بازی به‌دست آمد. بازیکنان باتجربه‌ای بودند که پنالتی را بزنند، اما پنالتی را بازیکنی زد که آن را به هدر داد. وحید شمسایی کارنامه خیلی خوبی دارد و در فوتسال یک برند است و اظهارنظر کردن درباره او درست نیست، ولی بازی کردن با مربیگری قابل قیاس نیست و شمسایی باید از بین این دو، یک گزینه را انتخاب کند.

 

انتهای پیام/