دبیر کمیته انضباطی گفت: حکم محرومیت مهدی رحمتی به قوت خود باقی است و تغییری در آن بوجود نیامده است

به گزارش سرویس فوتبال لیگ برتر فرتاک ورزشی، حسین عبداللهی درباره پرونده شکایت باشگاه پرسپولیس از حسین کنعانی زادگان اظهار داشت: تا جایی که بنده در جریان پرونده های انضباطی هستم در این ارتباط شکایتی در دست بررسی یا اقدام نیست. البته تأکید می کنم که شاید چنین شکایتی در کمیته باشد ولی من در جریان آن نیستم که با توجه به حضور تقریبا دائمی بنده در کمیته از این بابت تعجب می کنم.

وی ادامه داد: در توضیح کلی این اتفاق باید گفت که مسئولیت کلی فسخ قرارداد برعهده خود بازیکن یا باشگاه است. آنهایی که می خواهند این کار را انجام بدهند باید با ادله ای که در قراردادشان دارند قراردادشان را یکطرفه فسخ کنند و برای این منظور هم لزومی ندارد به کمیته انضباطی مراجعه شود بلکه با در دست داشتن قرارداد باید به سازمان لیگ بروند و اعلام کنند که با توجه به چنین بندی در قراردادم تمایل به فسخ قرارداد دارم و مسئولیت آن را هم برعهده می گیرم سازمان لیگ هم با در نظرگرفتن چنین تصمیمی دارند.

دبیر کمیته انضباطی ادامه داد:پس از آن اگر باشگاه دید که بازیکنش چنین کاری کرده می تواند بلافاصله شکایتی نسبت به فسخ قرارداد داشته باشد می تواند به کمیته انضباطی مراجعه کند. شاید این بازیکن چنین بندی در قراردادش بوده که به تیمی رفته که دلخواهش بوده است البته من اطلاع دقیقی از این بحث ندارم.

عبداللهی در این باره که پس چطور باشگاه پرسپولیس اعلام کرده که قبلا در این مورد خاص شکایت صورت گرفته گفت: شاید این پروند در کمیته به دست دیگر همکاران بنده در حال بررسی است. آنچه مسلم است اینکه هر زمان شکایتی به کمیته برسد ما در دفاترمان وقتی را برای رسیدگی به آن در نظر می گیریم و من هر روز به این دفاتر نگاه می کنم ولی چنین وقتی را برای رسیدگی به این شکایت به چشمم نخورده است.

وی درباره تجدید نظر خواهی باشگاه استقلال درباره پرونده محرومیت دو جلسه ای مهدی رحمتی بیان داشت: حکم به قوت خود باقی است و تغییری در آن بوجود نیامده است.

این مقام مسئول در کمیته انضباطی در این ارتباط که خیلی ها معتقدند بازی استقلال نباید بدون تماشاگر برگزار شود گفت: ما هم راضی به این کار نیستیم ولی این جرایم بعد از چند نوبت جریمه نقدی انجام می شود. بطور مثال فصل قبل در مورد محرومیت تماشاگران تیم پرسپولیس ما بعد از 10 بار تخلف تماشاگران این تیم این رأی را صادر کردیم که اتفاقا کمیته استیناف به ما خرده گرفت که چرا تا این حد اغماض شده و باید زودتر از این تماشاگران پرسپولیس را محروم می کردیم.

عبداللهی اضافه کرد: ماده 79 آیین نامه انضباطی بندهای زیادی در این باره دارد که به فحاشی به تیم مقابل، به داور، پرتاب اشیا به درون زمین و از این قبیل موارد مربوط می شود. ما ابتدا با جرایم نقدی تیم ها را تنبیه می کنیم ولی بعد از تکرار شدن تخلفات طبق قانون مجبور می شویم باشگاه ها را از بازی با تماشاگر محروم کنیم. قانون این را می گوید و غیر از این کاری از دست ما بر نمی آید.

 

 

انتهای پیام/