روز نخست بازی های لیگ برتر در حالی برگزار خواهد شد که تراکتورسازی از ساعت 18:00 چهارم مرداد ماه باید در دیدار افتتاحیه میزبان استقلال خوزستان ؛ مدافع عنوان قهرمانی باشد.

به گزارش سرویس لیگ برتر فرتاک ورزشی، علی رغم اینکه هنوز مشخص نیست این بازی به عنوان نخستین دیدار لیگ شانزدهم در چه زمینی برگزار خواهد شد می توان به انگیزه های دو تیم برای جذاب بودن این دیدار اشاره کرد ؛ تراکتورسازی به عنوان میزبان عزم خود را جزم که از همین هفته اول امتیازات لازم برای قهرمانی را جمع کند ؛ در سمت مقابل نیز استقلال خوزستان برای دفاع از عنوان قهرمانی اش در لیگ پانزدهم به میدان می رود و به گفته سرمربی اش تلاش می کند تا نشان دهد قهرمانی این تیم اتفاقی نبوده است.

این دو تیم که در دیدار تدارکاتی پیش فصل به مصاف هم رفتند و به نتیجه تساوی رضایت دادند در لیگ پانزدهم نیز دو بار به تساوی و یک امتیاز کسب شده قناعت کردند اما این بار شاید سرنوشت دیگری در انتظار دو تیم باشد.

تراکتورسازی با حفظ اسکلت اصلی به آینده ای روشن امیدوار است و استقلال خوزستان با از دست دادن نفرات اصلی اش کار سختی برای دیدار نخست در لیگ شانزدهم خواهد داشت ؛ استقلال خوزستان پس از جدایی فرناندو خسوس و موسی کولیبالی در نقل و انتقالات نتوانست جایگزین های مناسبی جذب کند و همین مساله نیز باعث شکننده تر شدن خط دفاعی این تیم شده است مساله ای که در دیدار سوپر جام برای آنها مشکل ساز شد تا نتیجه برد را با شکست عوض کنند.

با این حال باز هم نمی توان از انگیزه های جوانان خوزستانی برای جبران باخت 4-2 در سوپر جام و دفاع از عنوان قهرمانی گذشت و باید دید شاگردان قلعه نویی که مهیای قهرمانی در لیگ شانزدهم هستند خواهند توانست در حضور هوادارانشان از بازی نخست لیگ پیش رو با پیروزی خارج شوند یا خیر.

 

انتهای پیام/