دبیر کل سابق کمیته ملی المپیک اعتقاد دارد ورزشکاران در شرایط جسمانی خوبی قرار دارند و این کاروان بهتر از المپیک لندن نتیجه می‌گیرد.

به گزارش سرویس لیگ برتر فرتاک ورزشی، بهرام افشارزاده درباره شرایط کاروان ایران در المپیک ریو اظهار داشت: کشتی فرنگی و آزاد، وزنه‌برداری و تکواندو در لندن 4 مدال داشتند، پیش‌بینی من این است تعداد مدال طلا افزایش پیدا می‌کند، اما ممکن است تعداد کل مدال‌ها به 12 عدد نرسد.فکر می‌کنم اگر مشکلی نباشد 70-60 درصد این کاروان در ریو موفق خواهد بود.

وی افزود: همه بچه‌ها خوب هستند، اما المپیک رقابتی است که نمی‌توان آن را پیش‌بینی کرد. ممکن است از نظر روحی آماده نباشند و یا رقبا بهتر از ما باشند، اما فکر می‌کنم بهتر از لندن نتیجه بگیریم.

دبیر کل سابق کمیته ملی المپیک در پاسخ به این سوال که حمایت وزارت ورزش را در این المپیک چطور می‌بینید، عنوان کرد: وزارت در این دوره اصلا دخالتی نداشته است.

افشارزاده همچنین درباره ناراحتی‌های بنا و خادم و اختلافات آنها با وزارت ورزش، اظهار داشت: اینها نمی‌تواند در نتایج ورزشکاران تاثیر بگذارد و ورزشکاری که به میدان می‌رود اصلا به این حرف‌ها کاری ندارد. وزارت در امور فدراسیون‌ها و کمیته دخالتی نداشته است.

وی در پاسخ به سوالی دیگر درباره خط خوردن بهادر مولایی از لیست وزنه‌برداری در المپیک ریو، خاطرنشان کرد: وزنه‌برداری یک رشته رکوردی است و فدراسیون وزنه‌برداری هم تشخیص داده که ورزشکار دیگری اعزام شود. مولایی وزنه‌برداری خوبی است و از اتفاقی که برایش رخ داده ناراحت شدم.

مدیر کل سابق حوزه وزارتی وزارت ورزش درباره جدا شدنش از این وزارتخانه، تصریح کرد: نمی‌توانستم در هر دو پست باشم، به همین دلیل استقلال را انتخاب کردم.

افشارزاده همچنین در پاسخ به این سوال که فکر می‌کنید حذف روسیه از المپیک درست باشد، یادآور شد: به نظرم نباید این کار صورت بگیرد. البته روسیه هم ساکت نمی‌نشیند. توماس باخ با ظاهر آرامی که دارد در این مواقع خشن رفتار می‌کند، اما سعی می‌کند از سیاست به دور باشد. اگر می‌خواستند روسیه را حذف کنند زودتر از این می‌توانستند این کار را بکنند. فکر نمی‌کنم بخواهند این کشور را از المپیک حذف کنند.

وی درباره اینکه برخی‌ها اعتقاد دارند پرچم روسیه نباید در المپیک برافراشته شود، گفت: روس‌ها اجازه چنین کاری نمی‌دهند. البته آنها بدقلق هم هستند و همان طور که در یک المپیک شرکت نکردند ممکن است به دلیل سیاسی نخواهند در المپیک ریو هم شرکت کنند. پوتین هم قدرت بزرگی است و فکر می‌کنم با این اتفاقات ورزش این کشور در حالت کلی صدمه ببیند.

منبع: افکار نیوز

انتهای پیام/