به گزارش فرتاک ورزشی،سال‌ها پس از آنکه با  لژیونر شدن علی کریمی‌ها و علی دایی‌ها، احساسات هواداران فوتبال در ایران به وجد آمد حالا یک باشگاه بزرگ طالب یک بازیکن ایرانی شده، تیمی که اخبارش نه فقط در یونان بلکه در اکثر شبکه‌های خبری فوتبال در اروپا با دقت و وسواس پیگیری می‌شود.

در دورانی که دیگر نام ایرانی‌ها در لیست خرید تقریبا هیچ باشگاه اروپایی دیده نمی‌شود، کریم پاداش استمرار و تلاش خود را می‌گیرد. او ستاره‌ای است که با وجود بازی در یکی از دو باشگاه بزرگ تهران، محبوبیت و معروفیت را به کناری می‌گذارد و برای رسیدن به سطح فوتبال اروپا، راه سخت را در پیش می‌گیرد. تابستان همین امسال که با او هم صحبت شده بودم، اصرار می‌کرد قطعا روزی به یک باشگاه بزرگ‌تر خواهد پیوست. استدلالش هم این بود که باشگاه‌های اروپایی به دلیل حق جذب تنها سه بازیکن غیر اروپایی، بیشترسراغ بازیکنان برزیلی و آفریقایی می‌روند و ایرانی‌ها در این لیست بلند بالا تقریبا هیچ شانسی ندارند.

مهدی طارمی در این باره مثال واضحی است. بازیکنی که با وجود یک قرارداد خوب و شرایط ایده‌آل برای پیشرفت در فوتبال ترکیه، کم شدن فالوئرهای اینستاگرام خود را در اولویت قرار داد و برای فرار از زحمت و تلاش به فوتبال ایران برگشت. دنبال کننده‌های کریم انصاری فرد اما به گرد پای مهدی طارمی نمی‌رسد، اما همین حالا اگر نام کریم را در اینترنت سرچ کنید، حتما متوجه خواهید شد، دنیا بیش از آنچه تصورش را بکنید به نام کریم است؛ ستاره‌ای که مهم‌ترین ترانسفر دهه ۹۰ فوتبال ایران به تلاش و صبر و دید ویژه‌اش گره خورده است.

صدرا محرابی

کریم انصاری فرد در المپیاکوس

 

انتهای پیام/