پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: شرایط بدنسازی در عملکرد تیم اثر دارد، اما استقلال دیشب طرح و برنامه‌ای نداشت.

به گزارش سرویس لیگ برتر فرتاک ورزشی، مجید نامجومطلق در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، در مورد عملکرد استقلال در هفته اول لیگ برتر فوتبال ایران گفت: عملکرد خوبی از استقلال ندیدیم، در نیمه اول دو تیم بازی پایاپای انجام دادند و استقلال از تیزهوشی جابر انصاری استفاده کرد و گل برتری‌بخش خود در این نیمه را به ثمر رساند، اما نیمه دوم بازی کاملا دست نفت بود و استقلال عملکرد خوبی نداشت، شاید ناهماهنگی خط هافبک استقلال و بازی پراشتباه تیم باعث شد نفت کنترل بازی را در دست بگیرد.

وی افزود: نفت در نیمه دوم مالکیت توپ را در اختیار داشت و در ایجاد موقعیت بسیار موفق بود، آنها 3-2 موقعیت خوب به دست آوردند، شاید استقلال هنوز از فشار تمرینات خارج نشده است، تیم‌هایی که خوب بدنسازی می‌کنند، در یکی‌، دو هفته اول دچار مشکل می‌شوند، اما نفت به دلیل اینکه بدنسازی نکرده،‌ راحت‌تر بازی کرد، قطعاً این تیم در هفته‌های آینده دچار مشکل می‌‌شود و باید فکری به حال بدنسازی کنند. بعد از هفته چهارم نفت فرصت انجام بدنسازی را دارد.

نامجو مطلق در ادامه اظهار داشت: استقلال تیمی که انتظار داشتیم نبود و چیزی که امروز مشاهده کردیم عملکرد بسیار ضعیفی بود، آنها به خصوص در دفاع فضای زیادی به حریف می‌دادند و فاصله بین خطوط بسیار زیاد بود. عدم پوشش بازیکنان در یک‌سوم میانی به استقلال لطمه زد و عدم هماهنگی مدافعان کاملاً مشخص بود. به جز امید نورافکن بقیه مدافعان استقلال عملکرد بسیار بدی داشتند و در مجموع استقلال تیم شادابی نبود، باید به این تیم زمان بدهیم و با توجه به اینکه استقلال بسیار پرمهره است شاید بتواند موفق شود.

وی در مورد اینکه آیا عملکرد بد استقلال را می‌توان فقط به دلیل مشکل بدنی دانست یا آیا این تیم در کل برنامه‌ای نداشت،‌عنوان کرد: خیر، مشکلات بدنی در عملکرد تیم تأثیر دارد، اما استقلال طرح و برنامه هم نداشت. باید در چند هفته آینده این مشکلات برطرف شود.

پیشکسوت استقلال در مورد عملکرد بازیکنان جوان این تیم اظهار داشت: به جز کاوه رضایی که از مابقی نفرات عملکرد بهتری داشت، سایر بازیکنان جدید استقلال چندان درخشان ظاهر نشدند. از بازیکنان قدیمی تیم هم نورافکن و جابر انصاری عملکرد بهتری داشتند. باید به استقلال زمان داد تا بازیکنان جدید با جو تیم آشنا شوند، باید بنشینیم و منتظر بمانیم تا استقلال پوست بیندازد.

نامجو مطلق در مورد دیدار هفته دوم استقلال مقابل استقلال خوزستان گفت: اولین مشکل استقلال گرمای اهواز است، دیدیم که استقلال خوزستان مقابل تراکتورسازی بازی خوبی انجام داد و تیم قوی نشان داد، بازی بسیار سختی در پیش است و امیدوارم شرایط استقلال بهتر شود.

 

 

انتهای پیام/