ریاست کمیته مشوقین پیشین باشگاه استقلال گفت: روزی که 50 هزار استقلالی می توانستند 7 ساعت در مسیر رفت و برگشت به استادیوم سرگرم باشند یک حکم غلط این همه انرژی را سرکوب کرد

به گزارش سرویس فوتبال لیگ برتر فرتاک ورزشی، غلامرضا سعادتی درباره اینکه گفته شده یکی از بازیکنان این تیم به جانباز پرسپولیسی حاضر در ورزشگاه ازادی اعتراض کرده اظهار داشت: من در جایگاه نشسته بودم و از این موضوع اطلاعی ندارم که چه حرفی بین حاج محمدی و آن جانباز رد و بدل شده است. اما مضحک ترین اتفاق این بود که وقتی این هوادار به ورزشگاه آمده بود تا در کنار نیمکت علی دایی باشد او را به آزادی راه ندادند.

وی ادامه داد: توجیه سازمان لیگ این بوده که تیم استقلال از همراه داشتن هوادارانش محروم بوده ولی این هوادار که می خواسته از تیم نفت حمایت کند و ربطی به استقلال نداشته است که مانع از حضورش می شدند!

ریاست کمیته مشوقین پیشین استقلال همچنین گفت: دیروز روز کثیفی در فوتبال بود. روزی که 40 تا 50 هزار هوادار استقلالی می توانستند 6 تا 7 ساعت از اوقات خود را در مسیر رفت و برگشت به استادیوم و تماشای فوتبال سرگرم باشند یک حکم غلط این همه شور و انرژی را سرکوب کرد.

سعادتی افزود: حکم محرومیت تماشاگران استقلال دهها ایراد داشت و مشخص می کرد که مسئولان کمیته انضباطی ما هیچ درکی از روح فوتبال و خواسته های اصلی فیفا ندارند. به نظر می رسد کمیته انضباطی ما درگیر مسایل دیگری غیر از فوتبال است و وقتی احکام انضباطی صادره در این کمیته را با میزان تخلفات در فوتبال بررسی می کنیم متوجه یک منحنی وحشتناک می شویم. اینکه این احکام آیا توانسته تأثیر گذار باشد؟ در عمل می بینیم که کمترین تأثیر گذاری را داشته است.

وی ادامه داد: این احکام برا یاین است که بازدارنده باشند ولی وقتی هیچ تأثیری ندارند چرا در نوع احکام و روش کارمان تجدید نظر نمی کنیم؟ در همین مورد که هواداران استقلال به خاطرش محروم شدند آنها معلول بودند نه علت. ما بارها به دلیل اتفاقات روز بازی با تراکتورسازی از باشگاه رقیب و سرمربی آن عذرخواهی کردیم و این رفتار که علیه سرمربی حریف شعار سرداده شده را از هوادارمان نپذیرفتیم ولی کمیته انضباطی سخت ترین حکم و جریمه را برای هوادار ما در نظر گرفت.

ریاست کمیته مشوقین پیشین استقلال اضافه کرد: اتفاقا در آن بازی وقتی که تیم استقلال شکست خورد و پس از آن هوادار استقلال بدون کوچکترین مشکل ورزشگاه را ترک کرد و نه شیشه ای شکست و نه مشکلی بوجود آمد از سوی سازمان لیگ کاندیدای تشویق بودیم اما حسن زاده تجمیع جرایم را برای هوادار استقلال که در این میان معلول بوده نه علت درنظر گرفت. اتفاقی که سال گذشته هم برای هواداران پرسپولیس رخ داد و آنها هم بی دلیل از همراهی تیم شان محروم شدند.

سعادتی گفت: استقلال کلا در یک فصل 15 بازی میزبان است و با محرومیت این تیم در بازی افتتاحیه ضرر 10 تا 15 درصدی را متحمل شد. این اتفاق در شرایطی که باشگاه استقلال دولتی است و منابع مالی و درآمد دیگری غیر از این راهها ندارد ضربه زننده است. راحت این تیم را 20 میلیون 20 میلیون جریمه می کنند.این جرایم در حالی است که فیفا تأکید می کند شرایط برای حضور هوادار در استادیوم باید تسهیل شود آن وقت حسن زاده مانع از حضور 40 تا 50 هزار استقلالی در استادیوم می شود.

وی تأکید کرد: مراسم اهدای جایزه در ابتدای بازی آن هم در ورزشگاه خالی چه معنی و مفهومی داشت؟ تجلیل نفت از جواد نکونام در بازی که استقلال میزبان آن بود چرا باید اتفاق می افتاد؟ دیشب شب خیلی سختی برایم بود و به این دلیل صبح اول وقت به دفتر افشارزاده رفتم و گفتم که دیگر نمی توانم در این فضا کار کنم. از این طریق هم از هواداران عذرخواهی می کنم که نتوانستیم آنطور که باید و شاید در خدمت شان باشیم.

ریاست کمیته مشوقین پیشین در همین ارتباط با اشاره به موضوع اهدای خون گفت: اگر جای حسن زاده بودم از مسئولان سازمان انتقال خون عذرخواهی می کردم. این عزیزان دیشب با آن تبلیغات اگر می توانستند دو دستگاه اتوبوس سیار برای اهدا کنندگان خون به آزادی بیاورند حداقل 200 تا 300 نفرا برای اهدای خوب اقدام می کردند ولی با این کاری که کمیته انضباطی کرد هم خون به دل هواداران استقلال شد و هم خونی به سازمان انتقال خون نرسید.

سعادتی در پایان در این باره که آیا باشگاه استقلال هوادار جانباز ندارد که مانند موسی سلامت برای حمایت از استقلال به آزادی بیاید گفت: اتفاقا تعدادی از جانبازان از من درخواست کرده بودند که یان شرایط را برای آنها فراهم کنیم که در بازی های استقلال کنار نیمکت تیم قرار بگیرند و من هم این موضوع را به افشارزاده انتقال دادم ولی چون دیگر سمتی در استقلال ندارم امیدوارم نفر بعدی در کمیته مشوقین یا معاونت فرهنگی در این باره اقدام لازم را انجام دهد تا جانبازان استقلالی هم بتوانند به حمایت از تیم شان بپردازند.

 

انتهای پیام/