پیشکسوت استقلال معتقد است این تیم نباید در بازی بعدی‌اش امتیاز از دست دهد

به گزارش سرویس فوتبال لیگ برتر فرتاک ورزشی، در پاسخ به این سوال که ارزیابی‌اش از تساوی یک بر یک استقلال و نفت تهران چیست، به صحبت پرداخت و عنوان کرد: بازی‌ها که آغاز می‌شود، تا تیم‌ها بخواهند به بلوغ خود برسند، کمی زمان می‌برد. فکر می‌کنم بازی زیبا در اوایل لیگ اصلا معنی ندارد و تیم‌ها تلاش می‌کنند به امتیازات مورد نظر خود دست پیدا کنند. استقلال با تغییرات زیادی روبرو شده است و معتقدم کمی زمان می‌برد تا بازیکنانش هماهنگ شوند. استقلال در نیمه اول خوب بود ولی در نیمه دوم نفت خیلی بهتر عمل کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا آبی‌ها هنوز به دلیل بدنسازی در فرم ایده‌آل خود قرار ندارند نیز گفت: باید دید منصوریان عدد روزهای بدنسازی خودش را چقدر برنامه ریزی کرده است. از نظر من الان افت بدنی به دلیل بدنسازی بی‌معنی است. منصوریان اگر بخواهد امتیازات ابتدای فصل را براحتی از دست بدهد، در پایان لیگ دچار مشکل می‌شود. پرسپولیس هم پارسال اوایل فصل امتیازات زیادی از دست داد و در اواخر نتوانست به قهرمانی برسد. البته این را می‌پذیرم که همه تیم‌ها فرم اصلی خود را ندارند ولی باید برای کسب امتیاز بیشتر تلاش کرد. آرزو می‌کنم منصوریان بتواند استقلال را قهرمان کند چون دوستش دارم ولی او نباید در بازی بعدی امتیاز از دست بدهد.

پیشکسوت استقلال در پایان و در پاسخ به این سوال که نظرش راجع به لایه‌های دفاعی استقلال در بازی با نفت چه بود نیز بیان کرد: چیزی که در هر تیمی اهمیت دارد، استخوان بندی آن تیم است. این استخوان‌بندی از درواه و دفاع آغاز می‌شود و بخش اصلی آن هم دو مدافع میانی است. هماهنگی میان دروازه‌بان و مدافعان خیلی مهم است. استقلال در این منطقه تغییرات داشته و این مسئله باعث ناهماهنگی شده است. محمد خرمگاه خودش مدافع میانی بوده و مطمئنم که به منصوریان کمک می‌کند این مشکل برطرف شود. روی گلی که استقلال خورد، کنعانی‌زادگان اشتباه عجیبی کرد. البته ما هم در دوران بازیگری اشتباهات زیادی داشتیم ولی من تعجب می‌کنم چرا کنعانی‌زادگان آن توپ را به بغل دفع کرد. شاید بعد از این اشتباه کنعانی‌زادگان با دقت‌تر بازی کند. به هرحال بازی اول بود و خیلی از بازیکنان استرس داشتند. یک نکته هم باید بگویم و آن هم اینکه شاید اگر رحمتی هم بود استقلال بازی را می‌برد. این حرفم به معنای ضعف حسینی نیست بلکه بحث همان ارتباط با مدافعان است. حتی فکر می‌کنم اگر رحمتی درون دروازه بود، شوت ارسلان مطهری به گل تبدیل نمی شد.

انتهای پیام/