کاپیتان فصل گذشته پرسپولیس گفت: وقتی خبری از پرسپولیس نشد، تراکتورسازی را انتخاب کردم

به گزارش سرویس فوتبال لیگ برتر فرتاک ورزشی، تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز را می توان یکی از برندگان فصل نقل و انتقالات لیگ شانزدهم نامید. این تیم براساس فهرستی پر از ستاره نقل و انتقالات را آغاز کرد و تمام نفراتی که امیر قلعه نویی مورد نظر داشت جذب شدند لذا همین مساله توقعات را از نماینده آذربایجان بالا برده است.

یکی از بمب های نقل و انتقالات تراکتورسازی محمد نوری کاپیتان اسبق پرسپولیس بود که بالاخره پس از سال ها که همواره در لیست خرید امیر قلعه نویی نامش دیده می شد به این مربی پیوست.

نوری در گفت وگویی به مسایل پیرامون خود و همچنین انتخاب تراکتورسازی اشاراتی داشت،که متن صحبت های این بازیکن باتجربه، را در زیر می خوانید:

در تبریز مسوولیت مان سنگین است

من با فضای تبریز بیگانه نبودم. سال ها با پرسپولیس به تبریز آمدیم و می دانم مردم تبریز فوتبال را بخشی از زندگی شان می دانند و تیم تراکتورسازی برایشان اهمیت زیادی دارد. وقتی تمرینات ما آغاز شد و دیدیم 4، 5 هزار تماشاگر فقط برای دیدن تمرینات ما آمده اند متوجه شده ایم که چه مسوولیت سنگینی را بر دوش داریم امیدوارم بتوانیم جواب زحمات این هواداران بدهیم.

دوست داشتم روزی به تراکتور بیایم

شاید خیلی ها تصور کنند من ناگزیر به تبریز آمدم اما تراکتورسازی تیم بزرگی است و همه دوست دارند در آن بازی کنند. 6 سال در پرسپولیس بوده ام و دوست داشتم در آنجا بازی کنم اما شرایط جوری نبود که به تیم سابقم برگردم . چهار، پنج گزینه خوب داشتم اما با توجه به شناخت و شرایط به تبریز آمدم. همیشه دوست داشتم یک روز فوتبالم را در تراکتورسازی دنبال کنم این فصل وقتی با پیشنهاد باشگاه تراکتورسازی روبه رو شدم از آنجایی که این تیم مدیریت و سرمربی اش را خوب می شناختم پذیرفتم تا فوتبالم را در تبریز ادامه دهم.

می خواهم پاسخ زحمات قلعه نویی را بدهم

سال ها قبل وقتی بازیکن هما بودم و 18، 19 سال بیشتر نداشتم آقای قلعه نویی سرمربی استقلال بود و با من جلسه گذاشت و قرار شد به استقلال بروم اما بعد از آن ایشان سرمربی تیم ملی شد و من هم مسیر فوتبالی ام تغییر کرد. آقای قلعه نویی به من لطف داشت و زمانی که در سپاهان بودم به تیم ملی دعوتم کرد. اولین بازی ملی ام زمان ایشان بود. به هرحال بعدها وقتی با پیشنهاد پرسپولیس روبه رو شدم به خاطر علاقه ام به این تیم رفتم. امیرخان هم که سرمربی استقلال بود و نمی شد ما در کنار هم کار  کنیم. امیدوارم بتوانم در این فصل پاسخ زحمات امیر قلعه نویی را بدهم.

رفتنم به استقلال ممکن نبود

در سال هایی که در پرسپولیس حضور داشتم می شنیدم که آقای قلعه نویی به فوتبالم اعتقاد دارد اما وقتی ایشان سرمربی استقلال شد دیگر به دلایل مختلف امکان انتقال من به تیم ایشان وجود نداشت. اول اینکه من پرسپولیس بودم و نمی توانستم به استقلال بروم این نه برای من خوب بود و نه برای استقلال. ضمنا علاقه ای که به هواداران پرسپولیس داشتم مانع از این اتفاق می شد.

مگر استقلال خوزستان با ستاره ها قهرمان شد؟

جذب ستاره به تنهایی تضمینی برای قهرمانی نیست. ما باید یک تیم باشیم. سال گذشته مگر استقلال خوزستان ستاره ای داشت که قهرمان شد. حضور ستاره ها می تواند به قهرمانی کمک کند اما تنها دلیل نمی تواند باشد. ستاره ها در خیلی از مسابقات می توانند بازی را دربیاورند ولی مهم تر از آن یکدلی تیم است. تا امروز این یکدلی را در تراکتورسازی دیده ام. اینجا بچه های خوبی هستند که بسیار باادب رفتار می کنند. آنقدر به آدم احترام  می گذارند که شرمنده شان شده ام.

هیچ وقت به دنبال پول نبوده ام

این فصل پیشنهادات مالی بسیار خوبی داشتم که حتی از پیشنهاد تراکتورسازی بالاتر بود. جالب است بدانید که من حتی از قطر برای این فصل پیشنهاد داشتم اما به خاطر شرایط آب وهوای آنجا نمی توانستم بروم. وقتی صحبت تراکتورسازی شد سه عامل هواداران این تیم، آقای آجرلو و به ویژه آقای قلعه نویی مرا مجاب کرد که به این تیم بیایم. حتی قید چندصدمیلیون تومان را زدم. یکی از دیگر دلایل من این بود که تراکتورسازی تیمی همیشه مدعی قهرمانی است.

هرگز در پرسپولیس فکر مادیات نبودم

در سال هایی که پیراهن پرسپولیس را بر تن می کردم در فصل نقل و انتقالات پیشنهاداتی می رسید که مبالغ آنها دو، سه برابر پرسپولیس بود اما هیچ وقت در این تیم فکر مادیات نبودم. سالی هم که این تیم را ترک کردم و به قطر رفتم برخلاف ادعای برخی ها بحث مالی وسط نبود. آن روز به خاطر مسایل شخصیتی و اینکه احترام مرا نگه نداشتن مجبور جدایی از پرسپولیس شدم.

حرف هایم را در دلم نگه داشتم

آن کسانی که باعث شدند من از پرسپولیس بروم امروز دیگر مسوولیتی ندارند. اگر درباره شان حرف بزنم فقط باعث شده ام تا بزرگ بشوند. من با آنکه هافبک بودم چهارمین و یا ششمین گلزن پرسپولیس محسوب می شدم. احترام من در آن روزها حفظ نشد و به نظرم عده ای می خواستند مسیر رفتن مرا هموار کنند. با این حال سعی می کنم تمرکزم روی تراکتورسازی باشد و به گذشته زیاد فکر نکنم. هرچند حرف های زیادی در دلم مانده است.

بازیکن تحمیلی نبودم

همیشه گفته ام که دوست داشتم بعد از بازگشت به فوتبال ایران کارم را در پرسپولیس دنبال کنم اما تمایلی از سوی آقای برانکو دیده نشد. من چهار هفته در ایران بودم و منتظر زنگ پرسپولیسی ها ولی حتی یک نفر هم از آنجا با من تماس نگرفت. در طول عمرم هیچوقت فوتبالیست تحمیلی نبوده ام و نمی خواستم خودم را به کسی تحمیل کنم. قطعا آنها نیازی به من نداشتند و من هم دنبال شلوغ کاری نرفتم.

هرچه دارم از پرسپولیس است

نیازی نبود مصاحبه کنم و اسم کسی را ببرم. من هرچه دارم از پرسپولیس است و همیشه لطف هواداران این تیم شامل حالم بوده است. همه فوتبالیست های ایران دوست دارند در یکی از سه تیم پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی بازی کنند. من هم وقتی دیدم از پرسپولیسی ها خبری نیست تراکتورسازی را انتخاب کردم.

دنبال دلایل دوری از پرسپولیس نیستم

شاید برخی ها بپرسند دلایل جدایی ام فنی بوده یا غیرفنی. واقعیت این است که خودم جواب آن را نمی دانم چون تماسی نگرفتند تا بپرسند مشکل چه بوده است حالا هم برای آنها آرزوی موفقیت می کنم.

اهل فیلم بازی کردن نیستم

نمی گویم قرار است امسال در دو بازی رفت و برگشت برابر پرسپولیس به میدان نروم چون نمی خواهم نمایش بازی کنم. بعد از شش، هفت سال فوتبال حرفه ای همه می دانند که محمد نوری چگونه رفتار می کند و چه شخصیتی دارد. همه هواداران می دانند که من الان بازیکن تراکتورسازی هستم و این باشگاه برایم هزینه کرده است پس باید با تمام وجود برای این تیم بازی کنم.

آینده ام معلوم نیست

اینکه بگویم دیگر پرونده پرسپولیس را بسته ام یا اینکه روزی برمی گردم حرف درستی نیست. درباره آینده نمی خواهم صحبت کنم چون آینده نامعلوم است. فقط می دانم فعلا قصد خداحافظی از فوتبال را ندارم ، می خواهم امسال آنقدر قوی بازی کنم که وقتی فصل تمام شد باز هم چهار، پنج پیشنهاد خوب داشته باشم. خدا همیشه به من کمک کرده و در زندگی ام بعضی وقت ها همه چیز به مو رسیده اما پاره نشده است.

رسیدن به ترکیب اصلی تراکتور سخت است

تراکتورسازی 15، 16 بازیکن خوب جذب کرده است که این مساله قرار گرفتن جزو 11 نفر اصلی را سخت می کند. ما تیمی پرقدرت هستیم و باید تلاش کنیم تا خودمان را در بهترین فرم قرار دهیم.مطمئن باشید آقای قلعه نویی آماده ترین ها را در ترکیب قرار می دهد.

هدف مان طلسم شکنی است

تیم های دیگر هم خوب یارگیری کرده اند اما هدف ما امسال طلسم شکنی و رساندن تراکتورسازی به جام قهرمانی است. خداشاهد است که خود من فقط برای قهرمانی آمده ام. وقتی می بینم هر روز پنج، شش هزار نفر به محل تمرین می آیند و ما را تشویق می کنند احساس خاصی پیدا می کنم. امیدوارم بتوانیم پاسخ محبت های آنها را بدهیم.

تنها لژیونری بودم که دعوت نمی شدم

سال هاست که فوتبال بازی می کنم اما در مقاطعی که می توانستم در تیم ملی بازی کنم به حقم نرسیدم. بماند که چه اتفاقاتی رخ می داد و من را از تیم ملی دور می کرد. ترجیح می دهم در این باره صحبتی نکنم اما آن زمان که در اوج بودم در جام ملت ها خط خوردم. بعدها هم که لژیونر شد شدم تنها لژیونری بودم که دعوتم نمی کردند. با اینحال برای تیم ملی آزروی موفقیت دارم. اگر تیم ملی به جام جهانی برود افتخار آن به همه اجزای فوتبال می رسد و محمد نوری هم مثل همه خوشحال خواهد شد.

منبع: تازه ها آنلاین