از سری رقابت های چمپیونزکاپ، لحظاتی پیش دیدار تیم های سیتی و دورتموند با تساوی 1-1 خاتمه یافت اما در ضربات پنالتی سیتی موفق به پیروزی 6-5 برابر زنبوردهای زرد شد.

به گزارش سرویس فوتبال خارجی فرتاک ورزشی، دورتموند در بازی قبلی خود 4-1 بر یونایتد غلبه کرده بود و سیتی نیز به بایرن باخته بود. گواردیولا و توخل در این بازی که در ورزشگاه شهر شنژن چین برگزار می شد، تقریبا از ترکیب اصلی خود استفاده کرده بودند.

در این بازی داوید سیلوا و آگوئرو از نیمه دوم به دستور پپ وارد زمین شدند و همین دو بودند که روی تک گل سیتی نقش تعیین کننده را ایفا کردند. حضور خریدهای جدید دو تیم نظیر بارترا و امره مور در دورتموند و نیز زینچنکو در سیتی نیز جالب توجه بود.

 

 

بازی در نیمه اول با وجود حملات دو تیم بدون گل به اتمام رسید اما در نیمه دوم سیتی دقیقه 78 موفق شد توسط آگوئرو به گل برسد. همکاری و یک و دوی عالی گارسیا و داوید سیلوا باعث شد توپ در درون جریمه به آگوئرو برسد و او در مصاف تک به تک و از چند قدمی توپ را به گل تبدیل کرد.

یک دقیقه قبل، کاسترو بهترین بخت دورتموند را با دخالت مدافعان سیتی از دست داده بود. شوت این بازیکن پس از بلوکه شدن به کرنر رفت هرچند که داور بازی اعلام اوت کرده بود.

 

 

در حالیکه بازی به ثانیه های آخر وقت اضافه رسیده بود، دقیقه 96 کریستین پولیسیچ موفق شد روی پاس کاگاوا گل تساوی را به سیتی برند تا حساب کار مساوی شود.

در نهایت این بازی در وقت قانونی با تساوی 1-1 به اتمام رسید تا همه چیز به ضربات پنالتی کشیده شود که در نهایت سیتی موفق شد به برتری 6-5 دست یابد. این همچنین اولین پیروزی گواردیولا به عنوان مربی منچسترسیتی محسوب می شود.

 

انتهای پیام/