سوشا برای گرفتن ITC برای حضور در تیم نروژی به تایید کمیته اخلاق نیاز دارد

 به گزارش سرویس فوتبال فرتاک ورزشی، کمیته استیناف به تازگی رای صادره از سوی کمیته اخلاق در مورد این بازیکن را تایید کرد، رایی که به محرومیت شش ماه این بازیکن از حضور در تمامی فعالیت های رسمی فوتبال منجر شده است.

معمولا این طور بوده رای های صادره از سوی رکن های قضایی فدراسیون فوتبال محدودیت جغرافیایی ایران را شامل شده و به دفعات دیده شد بازیکنی که با محرومیت داخلی مواجه شد برای ادامه بازی به یکی از تیم های خارجی رفت.

هر چند برخی بر این عقیده اند وقتی رکن های قضایی فدراسیون فوتبال در رای صادره اعلام می کنند خاطی از حضور در تمامی میادین رسمی محروم شده باید همه جغرافیای فوتبال را در شامل شود چرا که در غیر اینصورت بازیکن خاطی متنبه نخواهد شد و خیالش راحت است اگر نتواند در ایران بازی کند برای بازی به خارج از کشور خواهد رفت!

با این حال اگر در پرونده سوشا تفسیر مضیق – تفسیر به سود خاطی شود این بازیکن منعی برای حضور در تیم نروژی نخواهد داشت. در غیر اینصورت کمیته اخلاق می تواند با نامه برای کمیته بین الملل مانع از صدور ITC این بازیکن شود.

حال این سوال پیش می آید با رفتن سوشا از ایران آیا محرومیت وی محاسبه خواهد شد؟ اگر محاسبه شود وی در بازگشت به ایران منعی برای عقد قرارداد با باشگاه ها را نخواهد داشت چرا که به زودی بازی های لیگ برتر شروع می شود و از شروع مسابقات وی به مدت 6 ماه محروم خواهد بود.

هر چند برخی تفسیرها وجود دارد که سوشا باید در بازگشت به ایران محرومیت خود را سپری کند چرا که وی با ترک تهران برای بازی با تیم نروژی عملا محرومیتی را تجربه نخواهد کرد.

در این خصوص هم کمیته بدوی صادر کننده رای یعنی کمیته اخلاق باید زوایای پنهان رای صادره علیه سوشا مکانی را مشخص کند.

منبع:ورزش سه