حضور گامبا اوزاکا، اولسان هیوندای و السد قهرمانان سابق آسیا در جمع این 16 تیم نویدبخش رقابت های جذابی است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا 2017 فردا سه شنبه با رقابت 16 تیم برای تصاحب هشت سهمیه در مرحله گروهی این مسابقات آغاز می شود.

 

 

شرق آسیا

*گامبا اوزاکا قهرمان سال 2008 آسیا میزبان جوهور دارالتعظیم قهرمان ای اف سی کاپ 2015 است. تیم میزبان تلاش می کند برای سومین سال متوالی به مرحله گروهی راه پیدا کند. نوید اولین حضور در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا باید انگیزه کافی برای این تیم باشگاهی مالزی باشد.

 

*در دیگر دیدارهای شرق آسیا، دو تیم چینی از یک شهر در این مرحله حضور دارند. شانگهای شنهوا مقابل بریزبن به میدان می رود و شانگهای اس آی پی جی میزبان سوخوتای اف سی است.شنهوا تاکنون شش بار در لیگ قهرمانان آسیا بازی کرده است. اما تیم همشهری آن سال گذشته در اولین حضور خود در این رقابت ها تا مرحله یک چهارم نهایی بالا رفت.هر دو تیم با جذب کارلوس ته وز و اسکار، دو بازیکن صاحب نام فوتبال خود را تقویت کرده اند. با این حال سرمربیان آنها می دانند چنین سرمایه گذاری هایی باید با عملکرد عالی و صعود به مرحله بعدی همراه باشد.

 

*در این میان، اولسان هیوندای از اخراج چونبوک هیوندای موتورز مدافع عنوان قهرمانی ذینفع بوده است. قهرمان سال 2012 میزبان تیم کیچی اس سی هنگ کنگ است.

 

برنامه دیدارهای مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا در شرق این قاره به شرح زیر است:

 

گامبا اوزاکا(ژاپن) - جوهور دارالتعظیم(مالزی)

شانگهای اس آی پی جی (چین)- سوخوتای اف سی (تایلند)

اولسان هیوندای اف سی (کره جنوبی) - کیچی اس سی (هنگ کنگ)

شانگهای شنهوا اف سی (چین) - بریزبن (استرالیا)

 

 

غرب آسیا

*در غرب آسیا الوحدت اردن و نسف ازبکستان بعد از صعود از مراحل مقدماتی، به شش تیم دیگر مرحله پلی آف ملحق شده اند.الوحدت با شکست اف سی بنگالورو و نسف با پیروزی مقابل الحد صعود کردند. دو تیم در پلی آف مقابل الوحده امارات و الفاتح عربستان بازی خواهند کرد.الوحده تلاش می کند برای هفتمین بار در لیگ قهرمانان آسیا بازی کند.

 

*نسف در کنار بنیادکار دو تیم ازبک هستند که امیدوارند به تیم لوکوموتیو تاشکند در مرحله گروهی ملحق شوند. قهرمان سابق ای اف سی کاپ باید برابر الفاتح پیروز شود.

 

*در دیگر دیدار این مرحله، تیم استقلال تهران قهرمان سابق آسیا با السد قهرمان سال 2011 در یک دیدار جذاب در تهران به میدان می رود. دو تیم در مجموع 17 بار در لیگ قهرمانان آسیا بازی کرده اند، اما امسال فقط یکی از آنها می تواند به مرحله گروهی صعود کند.در این میان هیچ تردیدی نیست که هواداران فوتبال در ایران با ژاوی هرناندز کاپیتان السد و ستاره سابق بارسلونا که قهرمانی در جام جهانی را در کارنامه دارد، آشنا هستند.

 

*الجیش دیگر تیم قطری است که در دوحه مقابل بنیاد کار بازی می کند. بنیاد کار دو بار به نیمه نهایی لیگ قهرمان آسیا در سالهای 2008 و 2012 راه یافت. الجیش نیز سال گذشته به این مرحله صعود کرد.

 

برنامه دیدارهای مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا در غرب قاره کهن به شرح زیر است:

 

الفاتح (عربستان) - اف سی نسف (ازبکستان)

الجیش (قطر) - اف سی بنیادکار (ازبکستان)

استقلال (ایران) - السد (قطر)

الوحده (امارات متحده عربی) - الوحدت (اردن)

 

 

 

انتهای پیام/