مسابقات بازیهای آسیایی 1990 تیم ملی ایران قهرمان بازی های آسیایی پکن شد تا بعد از انقلاب اولین تیم فوتبالی باشد که این عنوان را به دست می آورد.

به گزارش فرتاک ورزشی، سالها بود که ایران در مسابقات بازیهای آسیایی و حتی جام ملت های آسیا و حضور در مسابقات جام جهانی فوتبال، نتواسته بود به موفقیتی در خور و شایسته دست یابد تا این که قرعه سرمربیگری تیم ملی به علی پروین افتاد.

پروین اسطوره پرسپولیس و معروف به سلطان بود. محبوبیت بسیاری  نزد هواداران فوتبال به خصوص پرسپولیس داشت و حضورش بر صندلی داغ مربیگری تیم ملی، انتظارات را از او بالا برده بود.

پروین را شاید بتوان متعصب ترین پرسپولیسی تمام ادوار دانست و کسی نمی تواند این اجازه را به خودش بدهد که در این رابطه کوچکترین تردیدی به دلش راه بدهد.

اما همین پرسپولیسی متعصب، وقتی پای منافع ملی به میان آمد و به عنوان سرمربی تیم ملی معرفی شد، استخوانبندی اصلی تیم ملی را بر پایه بازیکنان استقلال گذاشت تا بفهماند که افتخار ملی بسیار فراتر از تعصب است و مزد همین اعتماد را هم گرفت و در آن سال ایران قهرمان مسابقات شد.

عکسی هم که مشاهده می کنید، علی پروین را در میان بازیکنان استقلالی، شاهرخ و شاهین بیانی، مهدی فنونی زاده و مجید نامجو مطلق می بینید.

 

انتهای پیام/