سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: استقلال دچار به هم ریختگی تاکتیکی شده بود و هر کسی برای خودش بازی می کرد. تیم آهنگ مشخصی نداشت. برعکس آن یکی استقلال در دیدار قبلی با نماینده عربستان.

به گزارش فرتاک ورزشی،

یک برد و یک باخت نتایج خوب و بد روز نخست دو استقلال از ایران در آسیا در مصاف با تیم های عربستانی و اماراتی بود. مسابقاتی که هر دو بیرون از خاک ایران برگزار شد.

حشمت اله مهاجرانی در گفت و گو با مشرق، درباره شکست استقلال و برد نماینده استان خوزستان در این دو بازی حرف زد.

*بی انضباطی کار دست استقلال داد

*خیلی به این تیم امید داشتم!

*مقابل الاهلی هر بازیکنی برای خودش بازی می کرد!

*کاپیتان استقلال به وظایفش عمل نکرد

* این تیمی نبود که السد را حذف کرد!

*هرچقدر استقلال خوزستان نظم داشت استقلال تهران نداشت

*گروه پرسپولیس آسان تر از استقلال است

*دو تعویض منصوریان خوب نبود

*استقلال می تواند صعود کند البته شرط دارد

متن کامل این گفت و گو در ادامه می آید:

* انتظار شکست استقلال را داشتید؟

- راستش را بخواهید نه! استقلال در هفته های منتهی به این بازی اش در دوبی خیلی خوب بازی کرده بود و از این نظر شخصا از بازی های این تیم که البته جوانگرایی هم کرده است لذت می بردم. ولی در این دیدار خوب کار نکرد.  این تیمی نبود که السد را حذف کرد!

* پس امید داشتید بازی را با برد تمام کند؟

- حداقل مساوی کمترین انتظارم بود. البته الاهلی هم تیم کمی نبود و 4، 5 بازیکن ملی پوش و دو سه خارجی خیلی خوب در اختیار دارد که آنها را هم نمی شد دست کم گرفت اما با این همه استقلال با اینکه در این هفته ها از همه نظر عالی بود و امیدوار کننده کار می کرد در این بازی ناامیدکننده بود.

* دلیل اصلی این باخت را چه می دانید؟

- استقلال نظم تیمی نداشت. دیسیپلین تاکتیکی برا یاین دیدار در نظر بازیکنان جدی گرفته نشده بود که این می تواند دو ریشه مجزا داشته باشد یا به دلیل بی تجربگی بوده یا دست بالا گرفتن خودشان. به هر حال این بازی تمام شده و آنها باید به فکر بازی بعدی باشند.

* الاهلی کجا توانست به استقلال ضربه بزند؟

- آنجا که بازیکن رابطی بین خط دفاع و حمله این تیم وجود نداشت. هافبک های استقلال بیش از اینکه به فکر بازیسازی باشند به فکر دفاع کردن بودند و شاید متأثر از سروصدای تماشاگران روی سکوها تا اندازه ای تمرکزشان را از دست داده بودند چون من به خوبی می دانم که چه شرایطی در چنین شب هایی برای مهمانان این تیم ها بوجود می آید.

* چرا کادر فنی این نقیصه را برطرف نکرد؟

- این هم نکته تاریک بازی بود. اینکه کاپیتان استقلال پل ارتباطی خوبی بین مربی و بازیکنان نبود و کار از روی نیمکت به خوبی اداره نمی شد. با این همه باید گفت استقلال دچار به هم ریختگی تاکتیکی شده بود و هر کسی برای خودش بازی می کرد. تیم آهنگ مشخصی نداشت. برعکس آن یکی استقلال در دیدار قبلی با نماینده عربستان. استقلال خوزستان به خوبی در همه نقاط زمین بازی می کرد و حریف را تقریبا به خواست خودش اداره می کرد. کاری که استقلال انجامش نداد.

* اما در دقایق قبل از گل دوم این اتفاق افتاد و استقلال برای حدود 10، 15 دقیقه سوار بازی شد. به گل هم رسید.

- این درست همان دقایقی بود که نظم تیمی به استقلال برگشت. یعنی مطمئن هستم که اگر استقلال حتی یک نیمه با این نظم بازی می کرد بیشتر از یک گل می زد و کمتر از دو گل هم می خورد.

* تعویض ها تا چه حد در این مورد دخیل بود؟

- وریا یک بازیکن باتجربه و جوان است که دوندگی خوبی در جناح راست دارد. دیدیم که با آمدن او وضعیت خیلی بهتر شد ولی بیرون رفتن اسماعیلی شاید کمی دست الاهلی را برای یورش بردن باز گذاشت و دفع جوانی هم که اواخر بازی آمد کمی تحت تأثیر جو آن اشتباه را کرد و استقلال گل خورد.

* این باخت برای استقلال لازم بود؟

- نه! تیمی که تا بازی آخرش برابر ذوب آهن دیده بودم اصلا نیازی به این باخت نداشت. حتی می توانست اهلی (الاهلی) را هم شکست بدهد. شاید کمی خودباوری بتواند به استقلال کمک کند تا در بازی بعدی با التعاون اولین بردش را بدست بیاورد.

* به نظر می رسد گروه استقلال آسان تر از بقیه است؟

- اصلا اینطور نیست. اتفاقا می خواهم بگویم که استقلال حتی از پرسپولیس هم سخت تر است. پرسپولیس هم در گروه دشواری است اما لوکوموتیو و التعاون را هم نباید دست کم گرفت. این تیم ها فصل قبل سهمیه گرفته اند.

* اما التعاون الان هشتم جدول عربستان است؟

- مگر استقلال خوزستان کجاست؟ به این چیزها نیست. تیم ها در آسیا و لیگ خودشان با دو شرایط متفاوت بازی می کنند.

* هواداران استقلال به این تیم امیدوار باشند؟

- البته که باشند. من شخصا از جوانی دوست داشتم با حوان ها کار کنم و این توفیق اجباری برای منصوریان رقم خورده که با جوان ها کار کند و باید قدر این روزها را بداند. از جوانان هر کاری برمی آید و حتی می تواند به عنوان صدرنشین از گروه صعود کند ولی شرط دارد. شرطش هم این است که بدانید با جوان چطور تا کنید. امیدوارم هر 4 نماینده کشورم در این دور از رقابت ها موفق باشند.

 

انتهای پیام/