سرمربی سپیدرود رشت با بیان اینکه در فوتبال ایران اکثر تیم‌ها وابسته به منابع مالی دولتی هستند، گفت: با کمک هواداران و بازیکنان و مسؤلان سعی می‌کنیم از اعتبار فوتبال رشت دفاع کنیم.

به گزارش سرویس لیگ یک فرتاک ورزشی، علی نظرمحمدی در گفت‌وگویی، اظهار داشت: تمرینات آماده‌سازی سپیدرود در حال پیگیری است و بازیکنان در شرایط خوبی به سر می‌برند و با پایان یافتن تمرینات بدنسازی وارد تمرینات تاکتیکی شده‌ایم و امیدواریم تا شروع مسابقات به آمادگی نسبی دست پیدا کنیم.

وی در ارتباط با شرایط امسال سپیدرود در لیگ دسته اول آزادگان گفت: همانطور که همه می‌دانند پس از صعود سپیدرود، برای باشگاه ناخواسته یک سری مشکلات مالکیتی پیش آمد و این امر موجب شد تا یک زمان طلایی برای آماده‌سازی تیم از بین برود و از زمان پایان یافتن این مشکلات و انتخاب بنده به‌عنوان سرمربی تا آغاز مسابقات کمتر از یک ماه زمان باقی مانده بود.

سرمربی سپیدرود در ادامه افزود: من یک بار دیگر از جناب سرهنگ پورمحسن مالک باشگاه و اعضای محترم هیئت مدیره سپاسگزاری می‌کنیم که به من اعتماد کردند و عنان کار تیم محبوب شمال کشور را به بنده سپردند و بنده و همکارانم تمام تلاشمان را خواهیم کرد تا پاسخ این اعتماد را به شایستگی بدهیم.

نظرمحمدی با اعلام اینکه حرف نخست را در فوتبال، امکانات و شرایط مالی می‌زند گفت: متاسفانه شرایط بسیار دشوار است و در واقع ما پای به یک نبرد نابرابر از لحاظ اقتصادی می‌گذاریم چرا که اگر به اسامی ۱۸ تیم حاضر در لیگ دسته اول نگاهی بیندازیم خواهیم دید که بیشتر از سه چهارم تیم‌ها به‌صورت مستقیم و یا غیرمستقیم زیر نظر دولت و وابسته به اقتصاد دولتی هستند.

وی بیان کرد: سال‌هاست در رشت همه ما باور کرده‌ایم که باید در نداری و حداقل امکانات به کار ادامه دهیم و انگار قرار نیست هیچ زمانی از این پول دولتی که در فوتبال کشور تقسیم می‌شود سهمی هم به رشت برسد و انگار فقط اصفهان و تبریز و اهواز و تهران حق حیات دارند و تا به رشت می‌رسد همه می‌گویند بخش خصوصی باید در فوتبال هزینه کند و نمی‌دانم چه زمانی کارخانه‌های تراکتورسازی، ذوب آهن، فولاد مبارکه و صنعت نفت خصوصی شد که سر ما رشتی ها کلاه رفت!

سرمربی تیم ریشه‌دار کشور با تشکر از کمک شورای شهر و شهرداری رشت در فصل گذشته به سپیدرود، گفت: اگر کمک‌های شورای شهر رشت در سال گذشته نبود مطمئنا” تیم ما دچار چالش می‌شد و من امیدوارم که امسال هم شورای شهر و هم سایر نهاد‌ها به سپیدرود که در واقع تاریخچه زنده ورزش استان است کمک کنند و با این کار دل ده‌ها هزار هوادار را شاد کنند.

نظرمحمدی اظهار داشت: اینکه تیمی مانند سپیدرود ۵۰ سال قدمت دارد و تمام این نیم قرن به صورت خصوصی و برمبنای کمک‌های علاقه مندانش اداره می‌شود و همچنان نامش در تاریخ فوتبال ایران جاودان مانده به نظر من چیزی شبیه معجزه است و همه شاهد هستیم که تیم‌های بزرگ و حتی پرطرفداری مانند شاهین، آرارات، پاس و دارایی در این فوتبال نابود شدند و از آنها تنها خاطره‌ای باقی مانده است.

وی افزود: سپیدرود تا امروز اگر مانده است به‌دلیل عشق غیرقابل توصیف هوادارانش مانده است و تا کسی این شور و اشتیاق خالصانه و بی‌ریا را از نزدیک مشاهده نکند هرگز نمی‌تواند آن را درک کند؛ در نظر بگیرید در زمانه‌ای که فوتبال ما در سطح نخستش نمی‌تواند نصف ورزشگاه را پر کند، هواداران سپیدرود سال‌ها در لیگ دسته دوم، ورزشگاه عضدی را شرمنده حضور خود می‌کردند.

نظرمحمدی در خصوص آخرین وضعیت نقل و انتقالات تیمش گفت: از مدیریت و اعضای هیئت مدیره تشکر می‌کنم که در جذب بازیکنان مورد نظرم نهایت همکاری را کردند و ما هم سعی کردیم با حفظ اسکلت تیمی که با شایستگی قهرمان لیگ دسته دوم شد و با به عضویت درآوردن بازیکنان بزرگ و مطرحی همانند حسین کعبی، محمدرضا مهدوی، پویا نزهتی و محمد رستمی در کنار جوانان با انگیزه و جویای نام بتوانیم از نام فوتبال رشت دفاع کنیم.

سرمربی تیم پرهوادار شمال ایران، بیان کرد: سپیدرود تیمی ۹۵ درصد بومی است و در عین حال بهترین‌های استان در آن حضور دارند و سعی می‌کنیم در ادامه راه، نقاط ضعف یارگیری‌مان را برطرف کنیم و در واقع به‌دلیل کمبود وقت، هسته اصلی تیم را در کمتر از ۷۲ ساعت شکل دادیم.

وی با مفید خواندن اردوی سپیدرود در تهران، اظهار داشت: ما توانستیم سه بازی خوب تدارکاتی برگزار کنیم و تمرینات فشرده‌ای را در دو نوبت صبح و عصر برگزار کردیم و زندگی اردویی به ما کمک کرد تا بازیکنان قدیم و جدید به هماهنگی‌های لازم برسند.

نظرمحمدی در ارتباط با برگزاری مسابقه سپیدرود با ملوان و حواشی احتمالی پیرامون آن، گفت: برقراری فضای آشتی و وفاق و دور کردن فضای ورزشگاه‌ها از اهانت هواداران تیم‌های گیلانی و دوگانه رشتی – انزلی چی، موضوعی است که همیشه از سوی بزرگان فوتبال استان در قالب دیدارهای مشترک و یا تماشای بازی‌های خانگی و مراسماتی که طی این سال‌ها از سوی باشگاه سپیدرود رشت برگزار شده، مورد تاکید قرار گرفته است.

سرمربی جوان سپیدرود با بیان اینکه بسیاری از بازیکنان ما از جمله خود بنده سابقه حضور در ملوان و حتی بستن بازوبند این تیم را در کارنامه دارند، گفت: مردم این دو شهر بیشترین سابقه پیوند خانوادگی و داد و ستدهای اقتصادی را با یکدیگر دارند و در این چند سال عده‌ای از مدیران غیربومی برای منافع شخصی بر طبل نفاق کوبیده‌اند.

وی در ادامه افزود: من شک ندارم امسال شاهد یکی از زیباترین و در عین حال سالم‌ترین دربی‌ها خواهیم بود؛ ما در عین حالی که خوب می‌دانیم نتیجه این مسابقه چقدر برای هواداران‌مان مهم است اما از سوی دیگر اخلاق و روح جوانمردی حرف اول و آخر مکتب سپیدرود را می‌زند و ما این امر را در زمین مسابقه ثابت خواهیم کرد.

نظرمحمدی چند ضلعی همدلی هواداران، بازیکنان و کادر فنی و مدیریت و مسؤلان را برگ برنده سرخ پوشان رشتی خواند و گفت: جهنم سبز عضدی نامی است که هواداران مان بر روی ورزشگاه خانگی سپیدرود گذاشته‌اند و ما با تکیه بر غیرت بازیکنان و حضور حداکثری هواداران و کمک و پشتیبانی مسؤلان می‌توانیم دل‌های بسیاری را شاد کرده و با موفقیت‌هایمان مردم استان گیلان را خوشحال کنیم./تسنیم

 

انتهای پیام/