دیدار های ذوب آهن و فولاد خوزستان همیشه جذاب و دیدنی بده اندف تصمیم عجیب شب گذشته ذوبی ها باعث شد تا گل محمدی نتواند تیمش را برابر رفیق قدیمی اش بچیند

به گزارش سرویس فوتبال لیگ برتر فرتاک ورزشی، فولاد خوزستان و ذوب آهن اصفهان از ساعت 20:30 دقیقه در ورزشگاه غدیر اهواز به مصاف هم می روند. نکات جالب این بازی را باهم مرور می کنیم:

1-  روزگذشته خبر محرومیت یحیی گل محمدی از همراهی ذوب آهن اعلام شد تا به نوعی یحیی گل محمدی برکنار شود و در بازی با فولاد روی نیمکت ننشیند. گل محمدی سابقه بازی در فولاد را داشت و در این تیم همبازی نعیم سعداوی بود.

 

2-  نعیم سعداوی در بازی قبل موفق شد تا در ورزشگاه آزادی با تیم برانکو ایوانکوویچ زورآزمایی اش به تساوی برسد و باید دید آیا پس از آن تساوی روحیه بخش می تواند اولین برد خودش را کسب کند و تیمش را در جدول بالا بکشد یا خیر.

3-  محمد رشید مظاهری دروازه بان تیم ذوب آهن اصفهان سابقه چند سال حضور در فولاد خوزستان را دارد و پس از جدایی از این تیم بهترین بازی ها را برابر همین فولاد انجام داده است، باید دید آیا مظاهری برابر تیم سابق خود می تواند بازهم بدرخشد یا خیر.

4-  اکبر ایمانی هافبک فولادی ها سابقه حضور در تیم ذوب آهن را داشته و با این تیم قهرمان جام حذفی شده است.ایمانی ابتدای لیگ پانزدهم با نظر اسکوچیچ به فولاد آمد.

5-  اسماعیل شریفات به دلیل مصدومیت نتوانست در بازی با پرسپولیس بازی کند و حضورش در بازی این هفته فولادی ها در هاله ای از ابهام قرار دارد.

6-  وحید طالب لو دروازه بان فصل قبل استقلال تهران امروز به فولاد خوزستان پیوست اما بعید است که در بازی فردا بازی کند و مهرداد طهماسبی به مانند دو بازی قبل درون دروازه فولاد خواهد ایستاد.

7-  دو تیم در جایگاه سیزدهم و چهاردهم جدول تنها با یک امتیاز از دو بازی قرار دارند و از این بازی برد می خواهند تا جایگاهشان تقویت شود.

 

 

8-  دو تیم تا کنون 28 بازی در لیگ به مصاف هم رفته اند که 12 برد سهم ذوب آهن، 5 برد برای فولاد و مابقی بازی ها با تساوی به پایان رسیده است.

9-  در آخرین دیدار دو تیم به تساوی 1-1 رسیدند، محمد اهل شاخه از فولاد و مهدی رجب زاده از روی نقطه پنالتی گلزن های این بازی بودند.

10-  مهرداد قنبری، مهدی رجب زاده، مرتضی تبریزی از ذوب آهن و محمد اهل شاخه از فولاد بازیکنانی هستند که در تیم های کنونی حاضر هستند و سابقه گلزنی در بازی های رو در رو را دارند.

11-  اسماعیل فرهادی؛ بختیار رحمانی، مهدی رجب زاده، ایگور کاسترو، باکاری دیاکیته، محمد قاضی، سجاد فیض الهی از جمله بازیکنان دو گله این نبرد هستند.

12-  مهدی نوری تنها بازیکنی است که هم توانسته در یک مسابقه گل به خودی بزند و هم دروازه حریف را باز کند.

13-  در آخرین مسابقات لیگ هشتم و در حالی که ذوب آهن می توانست با یک مساوی از اهواز قهرمان لیگ بتر شودف فولاد خوزستان توانست با نتیجه 4-1 ذوب آهن را در هم بکوبد، گل های فولاد در ان بازی را احمد آل نعمه، فیض الهی، محمد قاضی و نادر احمدی به ثمر رساندند تا استقلال با تک گل جانواریو برابر پیام مشهد قهرمان ایران شود. صحبت های قلعه نویی درباره مردانگی مجید جلالی پس از آن بازی هنوز در یادها مانده است.

 

14-  قاسم حدادی فر که در تمرینات پیش از فصل از ناحیه همسترینگ مصدوم شده است غایب بزرگ این بازی خواهد بود، او احتمالا اسفندماه بتواند به تیمش اضافه شود.

15-  در 14 بازی گذشته ای که در اهواز برگزار شد فولاد 3 برد، ذوب آهن 5 برد و مابقی بازی ها با تساوی به پایان رسید.

16-  ماتیاس چاگو تنها خارجی فولاد است و در مقابل جری بنگستون و علی حمام خارجی های تیم مقابل هستند.

17-  دو تیم نگاه ویژه ای به لیگ های پایین تر برای خرید در فاز هجوم داشتند، ذوب آهن آقای لیگ دو را به خدمت گرفت و فولاد خوزستان بهرام رشید فرخی مهاجم گلزن مس رفسنجان را به خدمت گرفت.

18-  ترکیب احتمالی فولادخوزستان: مهرداد طهماسبی، مهرداد جماعتی، عبدالله کرمی، محمد اهل شاخه،یوسف وکیا، اکبرایمانی، ماتیاس چاگو، حمید بوحمدان، عبدالله ناصری، محمود مطلق زاده و بهرام رشید فرخی.

19-  رشید مظاهری ـ علی حمام، محمد نژادمهدی، وحید محمدزاده، مهرداد قنبری ـ مهدی مهدی‌پور ـ دانیال اسماعیلی‌فر، احسان پهلوان، مهدی رجب‌زاده، مرتضی تبریزی ـ محمدرضا عباسی.

 

 

انتهای پیام/