تصمیم لیونل مسی برای کناره گیری از تیم ملی آرژانیتن باعث شگفتی همه از جمله گایزکا مندیتا شده است.

به گزارش سرویس فوتبال خارجی فرتاک ورزشی / به دنبال شکست تیم ملی آرژانتین در سومین فینال متوالی، لیونل مسی، بهترین گلزن تاریخ این کشور که از سال 2005 برای این تیم 113 بازی انجام داده است، خداحافظی خود را اعلام کرد. بسیاری از بازیکنان کنونی و سابق دنیای فوتبال معتقدند که تصمیم مسی از عصبانیت لحظه ای نشأت گرفته است، و این بازیکن 29 ساله برای جام جهانی 2018 به تیم ملی باز خواهد گشت.

مندیتا که در فصل 2002/03 به صورت قرضی در بارسا توپ زده است و 40 بازی ملی هم برای اسپانیا دارد، در مصاحبه با Omnisport گفت:

    وقتی بعد از شکست در یک مسابقه به آن شکل از زمین خارج می شوید، در گرما و تندی آن لحظه ممکن است چیزی بگویید که واقعاً به آن فکر نمی کنید. منظور من این است که این حرف شاید به خاطر شکست در سومین فینال متوالی همراه آرژانیتن و 4مین فینال در مجموع از ذهن او عبور کرده باشد. غم و ناراحتی از عدم فتح یک عنوان قهرمانی بزرگ، نه تنها برای او، بلکه برای کل کشور عظیم است. وقتی برای مدتی طولانی با فشار و اضطراب ناشی از فتح عنوان قهرمانی زندگی می کنید، کنار آمدن با آن راحت نیست.

    شخصاً فکر می کنم که آن تصمیم در داغی آن لحظه گرفته شده است. مسی فوتبال و کشورش را خیلی دوست دارد و دوباره بازی خواهد کرد. مطمئنم که بعد از تعطیلات او متفاوت فکر خواهد کرد.

تاتا مارتینو، سرمربی تیم ملی آرژانتین نیز از سمت خود کناره گیری کرد و این تیم از تاریخ 1 سپتامبر با دیدار مقابل اروگوئه مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 را از سر خواهد گرفت.