تیم فوتبال استقلال تهران در هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا میزبان تیم الاهلی امارات است و به زعم کارشناسان این دیدار می‌تواند نقطه عطفی باشد در تاریخ چند سال اخیر باشگاه.

به گزارش فرتاک ورزشی،

تیم‌های فوتبال استقلال و الاهلی، تیم‌های اول و دوم گروه اول در لیگ قهرمانان آسیا سه شنبه شب طی یک مصاف حساس به دیدار هم می‌روند. دو تیمی که در لیگ قهرمانان آسیا نتایج نزدیک و یا بهتر بگوییم شبیه به هم گرفته‌اند و هر از شانس خوبی برای صعود به مرحله بعدی این رقابت ها بهره مند هستند.

این دو تیم که هر یک در در چهار دیدار قبلی دو بار برنده از میدان خارج شده اند و یکبار نیز بازنده و در یک دیدار هم به نتیجه مساوی رسیده‌اند تا حاصل کار هر یک از آنها در آسیا ۷ امتیاز باشد، در لیگ های داخلی کشورشان نیز شرایطی کاملا مشابه دارند.

در حالی که استقلال تهران با کسب ۵۱ امتیاز در رده سوم جدول رده بندی لیگ برتر قرار گرفته است، الاهلی نیز درست با همین تعداد امتیاز در رده دوم جدول رده بندی لیگ برتر امارات قرار داد تا دو تیم در کسب امتیاز کاملا مساوی و در جایگاه جدولی نیز بسیار نزدیک به هم باشند.

تیم الاهلی ۱۵ بار در رقابت های این فصل طعم پیروزی را چشیده است و آبی‌های تهران نیز ۱۴ بار تا در تعداد پیروزی نیز عملکردی نزدیک به هم داشته باشند. خط حمله دو تیم نیز با ۴۴ و ۴۱ گل زده عملکردی نزدیک به هم دارند تا دو تیم با شرایطی تقریبا شبیه به هم لیگ داخلی کشورشان را پشت سر گذاشته باشند.

این دو تیم با شرایطی کاملا مساوی در جدول رده بندی گروه A لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۲۰:۱۵ سه شنبه در ورزشگاه آزادی به مصاف هم می‌روند و تیم برنده در این بازی صعودش را به عنوان صدرنشین به مرحله بعدی این رقابت ها قطعی می‌کند. در صورت رقم خوردن نتیجه مساوی، استقلال تهران قطعا فرصت صعود بعنوان صدرنشین را از دست می‌دهد و تنها می‌تواند به عنوان تیم دوم گروه به مرحله بعدی مسابقات راه یابد.

 

انتهای پیام/