کنفدراسیون فوتبال آسیا در مقررات مسابقات لیگ قهرمانان نحوه صعود تیم ها از هر گروه را به صورت مفصل توضیح داده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

تساوی روز گذشته پرسپولیس در عمان مقابل الهلال کار صعود سرخپوشان به مرحله بعد رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا را سخت کرد. شاگردان برانکو هم اکنون با 6 امتیاز و تفاضل گل -1 تیم سوم و الهلال و الریان به ترتیب با 9 و 7 امتیاز اول و دوم این گروه هستند.

636287489233624485

اما نحوه صعود تیم ها از هر گروه بر اساس مقررات رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا

636287489238937233

طبق ماده 5 بند 10 مقررات مسابقات لیگ قهرمانان آسیا تیم ها در هر گروه بر این اساس رده بندی می شوند:

تیمی که بیشترین امتیاز را گرفته باشد.

اما در صورتی که امتیاز تیم ها در گروه برابر باشد نحوه رده بندی تیم ها بر این اساس است:

1 - تیمی که در بازی های رو در رو (بازی ای که به صورت رفت و برگشت دو تیم با هم برگزار می کنند) بیشترین امتیاز را گرفته باشد.

2 - در صورتی که امتیازها در بازی رو در رو برابر باشد تیمی که تفاضل گل بهتری در آن گروه داشته باشد.

3 - در صورت مساوی بودن امتیازات بازی رودردرو و تفاضل گل، تیمی که گل زده بیشتری داشته باشد.

4 - در صورت مساوی بودن امتیازات، تفاضل گل و گل زده تیم ها، تیمی که در بازی خارج از خانه رو در رو گل زده بیشتری داشته باشد.

بر این اساس اگر در هفته پایانی رقابتهای گروه D تیم الهلال در بازی با الریان بر فرض مثال با اختلاف یک گل شکست بخورد تفاضل گل این تیم 1 می شود و پرسپولیس برای صعود از این گروه باید تیم الوحده را با اختلاف 3 گل شکست دهد تا به عنوان تیم دوم گروه راهی مرحله یک هشتم نهایی شود. در صورت امتیاز از دست دادن الریان مقابل الهلال پرسپولیسی ها اگر با هر نتیجه ای الوحده را شکست دهند به عنوان تیم دوم گروهشان راهی مرحله بعد خواهند شد.

اگر پرسپولیس 2 صفر بر الوحده پیروز شود و الهلال یک صفر به الریان ببازد باز هم شاگردان برانکو به علت گل زده بیشتر از این گروه راهی مرحله بعد می شوند.

اما در صورتیکه تیم پرسپولیس در هفته پایانی مقابل الوحده در ورزشگاه آزادی یک صفر برنده و الهلال با نتیجه 2 صفر مغلوب الریان شود آنگاه تفاضل گل و تعداد گل های زده دو تیم برابر می شود و بر اساس بند 4 نماینده سعودی به علت گل زده بیشتر در خارج از خانه بازی رو در رو با پرسپولیس (بازی رفت که یک یک شد) به عنوان تیم دوم گروه D راهی مرحله بعد می شود.

لازم به ذکر است سرخپوشان به هیچ عنوان نمی توانند به عنوان تیم اول از گروهشان به دور یک هشتم نهایی صعود کنند.

 

 

انتهای پیام/