سرمربی ماشین سازی تبریز گفت:نباید انتظارات از ماشین سازی بالا برود اما ما تمام تلاش خود را برای قرار گرفتن در رده های بالاتر انجام می دهیم

به گزارش سرویس فوتبال لیگ برتر فرتاک ورزشی، رسول خطیبی در رابطه با بازی های سه هفته گذشته تیمش در لیگ برتر که بدون حتی یک باخت دنبال شده و همچنین در پیش بودن دربی تبریز در هفته چهارم صحبت هایی را انجام داد که حاصل آن را در ادامه می خوانید.

اگر می باختیم هم ناراحت نبودم

رسول خطیبی در ابتدای صحبت های خود با اشاره به تساوی تیمش مقابل صبای قم گفت: با اینکه بعد از بازی تا همین الان دوستان زیادی با من تماس گرفتند و این موضوع را عنوان کردند که داوری در بازی دیشب به ما ضربه زده است اما من خیلی دوست ندارم وارد این بحث شوم. همین که بتوانم بازیکنانم را از نظر فنی هدایت کنم و به آنها آرامش را تزریق کنم کافی است. تیم ما در بازی شب گذشته هم مثل دو بازی قبلی بسیار خوب کار کرد. حتی در این بازی اگر شکست می خوردیم باز هم ناراحت نبودم چون عملکرد خوبی در زمین داشتیم.

سه هفته میزبان نبودیم

 

وی همچنین افزود: از بازیکنانم در این سه بازی کاملا راضی ام. تمام اقداماتی که به آنها از نظر فنی اعلام می کنیم در زمین اجرا می کنند و کوچکترین حاشیه ای ایجاد نکردند. اگر دقت کنید ما در سه بازی اصلا میزبان نبودیم. دو بازی که خارج از خانه داشتیم و در یک بازی خانگی هم به دلیل نداشتن ورزشگاه مناسب در استادیوم گسترش فولاد بازی کردیم. فکر می کنم تنها تیمی هستیم که در چهار هفته اول نمی توانیم در زمینی که خودمان ابتدای لیگ معرفی کرده بودیم بازی کنیم.

چهار امتیاز به خاطر داوری از دست دادیم

 

سرمربی ماشین سازی درباره اعتراض این باشگاه به اشتباهات داوری در دو هفته گذشته تصریح کرد: همان طور که گفتم خیلی دوست ندارم وارد این بحث شوم اما واقعیت این است که در دو هفته گذشته ما 4 امتیاز را به گواه کارشناسان داوری به خاطر این اشتباهات از دست داده ایم. البته در بازی دیروز داور وسط عملکرد خوبی داشت اما روی آن توپی که آفساید گرفتند و ما گلی را به ثمر رساندیم دوستان از باشگاه و جاهای دیگرتماس گرفتند و گفتند که تصمیم کمک داور درست نبوده است. انشاالله که آفساید باشد تا حداقل ما حسرت نخوریم. فکر می کنم ما می توانیم همه تیم ها را آنالیز کنیم اما داوری دست ما نیست. از داوران می خواهم لطف کنند عادلانه قضاوت کنند نه اینکه به نفع ما بگیرند.

از خارجی ها راضی هستیم

 

خطیبی درباره عملکرد بازیکنان خارجی ماشین سازی گفت: این سه بازیکن هم از نظر شخصیتی و هم فنی حرفه ای و سطح بالا هستند. کاملا از عملکرد هر سه بازیکن راضی هستیم. البته سایر بازیکنان نیز عملکرد خوبی داشتند. خیلی دوست ندارم به صورت فردی از بازیکنان تعریف و تمجید کنم چون معتقدم تمام تیم باید ستاره باشند. 

مکان دربی تبریز برایم فرقی ندارد

 

وی درباره در پیش بودن دربی تبریز میان ماشین سازی و تراکتورسازی و نامشخص بودن مکان این دیدار بیان داشت: مهم این است که ما در شهرمان بازی می کنیم اما درباره مکان بازی من نظر خاصی ندارم. هرجایی که مسئولان صلاح بدانند ما حاضریم به میدان برویم. بازسازی ورزشگاه یادگار امام مشکلات زیادی را برای ما در چند هفته اخیر ایجاد کرد اما حالا هرجایی که بگویند حاضریم تا قبل از آماده سازی ورزشگاه به میدان برویم.

امیدوارم دربی خوبی را شاهد باشیم

 

سرمربی ماشین سازی درباره پیش بینی اش از نتیجه دربی هفته چهارم خاطرنشان کرد: علاقه ای ندارم درباره تیم های دیگر صحبت کنم. البته من در تراکتورسازی مدتی سرمربی بودم اما حالا در ماشین سازی این مسئولیت را بر عهده دارم. هر سه تیم تبریزی امسال شرایط خوبی دارند و امیدوارم نمایندگان تبریز موفق باشند. فکر می کنم امسال سال فوتبال تبریز باشد. امیدوارم بتوانیم بازی زیبایی را به نمایش بگذاریم. البته بیشتر از آن امیدوارم هواداران بتوانند این بازی را از نزدیک تماشا کنند.

صادقیان لژیونر می شود

خطیبی درباره کیفیت پیام صادقیان در ترکیب ماشین سازی اظهار داشت: در مدتی که با پیام کار می کنم هیچ رفتار بدی از او ندیدم. فکر می کنم تا قبل از مسابقات امسال صادقیان مشاوران خوبی نداشته و به همین دلیل وارد حاشیه شده است. شاید باید دوستانش به او کمک می کردند اما این کار را انجام ندادند. پیام بازیکن باکیفیتی است اما باید به او کمک کنیم تا بتواند به روزهای اوجش برگردد. اگر همین روند را ادامه دهد سال آینده می تواند لژیونر شود.

حق آندو است که گرانترین بازیکن باشد

وی در واکنش به انتقاداتی که از میزان قرارداد تیموریان با ماشین سازی که یک میلیارد و 500 عنوان شده، می شود خاطرنشان کرد: آندو بازیکن باشخصیتی است و همه او را می شناسند. او می تواند برای تیم ما وزنه تاثیرگذاری باشد. به هر حال همه بازیکنان دچار مصدومیت می شوند. او تلاش خودش را کرده تا بتواند به روزهای خوب خودش بازگردد. با توجه به عملکردی که در بازی دیروز داشت به آینده او خوش بین هستم تا هم در ماشین سازی و هم در تیم ملی عملکرد خوبی داشته باشد. یادمان نرود که تیموریان کاپیتان تیم ملی است و طبیعی است که گرانترین بازیکن ایران باشد. حتی قیمت او بالاتر از این صحبت هاست. 

بالاتر از انتظار ظاهر می شویم

سرمربی ماشین سازی در پایان درباره جایگاه تیمش در پایان فصل گفت: هیات مدیره باشگاه هدف گذاری را برای این فصل داشته که بیشتر ماندن در لیگ برتر است. اما ما سعی می کنیم از هدف گذاری هیات مدیره هم بالاتر باشیم. نباید انتظارات از ماشین سازی بالا برود اما ما تمام تلاش خود را برای قرار گرفتن در رده های بالاتر انجام می دهیم.

 

 

انتهای پیام/