دو تیم خونه به خونه مازندران و استقلال اهواز در هفته ی اول لیگ دسته اول فوتبال کشور به مصاف هم رفتند.

به گزارش سرویس لیگ یک فرتاک ورزشی، در این دیدار که در از ساعت ... در ورزشگاه هفت تیر بابل آغاز شد، تیم خونه به خونه موفق شد 1-0 استقلال اهواز را شکست دهد.

در هفته اول لیگ دسته اول فوتبال کشور، عصر امروز تیم خونه به خونه مازندران در ورزشگاه هفت تیر بابل مقابل استقلال اهواز به برتری 1 بر 0 دست یافت.

تنها گل این دیدار توسط حمید کاظمی در دقیقه 80 بازی به ثمر رسید.

شاگردان علی مرزبان نیمه اول این دیدار را هجومی آغاز کردند و در یکی دو صحنه موقعیت های نصف و نیمه ای روی دروازه آبی های اهوازی خلق کردند که نتیجه ای در بر نداشت.

شاگردان حمیدرضا فرزانه نیز تا دقیقه 28 بازی سعی داشتند با بستن راه های نفوذ مانع گلزنی خونه به خونه ای شوند تا اینکه در این دقیقه روح الله باقری سانتر محمد غلامی را با یک ضربه سر محکم روانه دروازه استقلال اهواز کرد که دفع سخت رضا جبار نژاد را در پی داشت.

و اما حساس ترین صحنه این دیدار در دقیقه 38 رقم خورد. جایی که روح الله باقری با فرار از تله آفساید مدافعان استقلال اهواز در موقعیت تک به تک با دروازبان حریف قرار گرفت ولی شوت سرکش ولی بی دقت این بازیکن با اختلاف اندک از کنار دروازه به اوت رفت تا آه از نهاد هواداران و نیمکت نشینان خونه به خوننه بلند شود.

در دقیقه 41 بازی نیز پاس عمقی محمد غلامی در پشت محوطه جریمه تیم استقلال اهواز به پژمان نوری رسید ولی توپ روی پای هافبک پرتلاش و دونده خونه به خونه جفت و جور نشد و از کنار دروازه به اوت رفت تا این نیمه بدون رد و بدل شدن گلی خاتمه یابد.

مصدومیت حامد زمانی و حضور امیرحسین فشنگچی به جای این بازیکن در دقیقه 45 بازی نیز علیرضا مرزبان را مجبور به یک تعویض اجباری کرد.

در نیمه دوم این دیدار تیم خونه به خونه بر شدن حملات خود افزود و حضور بازیکنان این تیم در زمین استقلالی ها را شاهد بودیم تا چند موقعیت عالی توسط روح الله باقری، محمد غلامی و حمید کاظمی تازه به میدان رفته جفت و جور شود که نتیجه ای در بر نداشت.

بازی هجومی تیم خونه به خونه دست شاگردان حمید فرزانه را برای تاکتیک ضدحمله باز گذاشت و همین مسئله سبب گردید تا آبی های اهواز در چند موقعیت بسیار خطرناک دروازه تیم محسن فروزان را تهدید کنند. اما اوج حملات تیم استقلال در دقیقه 72 رقم خورد که در عرض 15 ثانیه دو بار دیرک دروازه تیم خونه به خونه را به لرزه درآوردند.

و اما در دقیقه 80 بازی حرکت تاکتیکی تیم خونه به خونه تنها گل این دیدار را به دنبال داشت. مهدی خیری در جناح راست با زدن روی توپ، مدافع تیم استقلال اهواز را محو کرد و با یک سانتر مواج و دقیق روی سر حمید کاظمی، آقای گل فصل گذشته رقابت ها را در موقعیت گلزنی قرار داد و کاظمی برخلاف جهت دروازه، جبارنژاد را مغموم کرد تا شادی را به اردوی خونه به خونه تقدیم کند و ورزشگاه هفت تیر بابل را به مرز انفجار برساند.

در ده دقیقه پایانی بازی شاگردان فرزانه تلاش کردند بازی را به تساوی بکشانند ولی بازی هدفمند شاگردان مرزبان تیم استقلال را از خلق موقعیت عاجز گذاشت تا این دیدار با برتری 1 بر 0 تیم خونه به خونه خاتمه یابد.

گفتنی است، تیم خونه به خونه با این پیروزی به طلسم عدم کسب پیروزی در ده بازی آخر فصل گذشته لیگ دسته اول فوتبال کشور پایان داد.

تیم خونه به خونه با این پیروزی 3 امتیازی شد و با تفاضل کمتر نسبت به سایر تیم ها در رده پنجم جای گرفت.

خبرنگار: "محمد نعمتی"

 

انتهای پیام/