هفته ی اول لیگ یک آبستن حوادث وحواشی زیادی بود که در ادامه به آنها می پردازیم.

به گزارش سرویس لیگ یک فرتاک ورزشی، فصل جدید لیگ یک گرچه حواشی زیادی داشت، اما آمار و ارقام 9 دیدار هفته ی اول را با هم بررسی خواهیم کرد و به نتایج جالبی خواهیم رسید.

هفته ی اول لیگ یک، 23 گل را در خود جای داد و گلهای زیبا و حساس متعددی نیز در آن به ثمر رسید. از گل دقیقه 90 اصغر نصیری برای پارس جنوبی و حامد محمودی برای مس تا گلهای ایستاگی بازی آلومینیوم اراک و ملوان.

پرتماشاگرترین بازی

بازی سپیدرود رشت مقابل بادران تهران که به نحوی تکرار بازی آخر فصل گذشته ی لیگ دو بود، با داشتن 10 هزار تماشاگر، پرتماشاگرترین بازی لیگ یک بود و بازی خونه به خونه و استقلال اهواز نیز 6 هزار نفر تماشاگر داشت.

کم تماشاگرترین

رقابت دو تیم خیبر خرم آباد و فولاد یزد با 300 نفر تماشاگر و همچنین نساجی مازندران و اکسین البرز نیز با 700 تماشاگر کم تماشاگرترین بازی های هفته اول بودند.

کارت زرد

هفته ی اول لیگ یک دارای 24 کارت زرد بود و بیشترین کارت زرد را نیز بازیکنان ملوان دریافت کردند و ایرانجوانی ها نیز در رده ی دوم قرار گرفتند.

کارت قرمز

ایمان باصفا از فجرسپاسی شیراز و علیرضا زارعی از ایرانجوان بوشهر دو اخراجی هفته ی اول لیگ یک بودند.

تعداد گلها

مجموعا 23 توپ از خط دروازه ها عبور کرد و دو توپ نیز از خط دروازه عبور کرد، اما مورد قبول واقع نشد. در مجموع 23 گل، 14 گل سهم میزبان بود و 9 گل را نیز تیم های میهمان به ثمر رساندند.

پنالتی

در مجموع هفت پنالتی در هفته ی اول رقم خورد که از این هفت پنالتی، شش پنالتی گل شد و نکته ی جالب، هر شش پنالتی برای تیم های میزبان اعلام شد.

پرگل ترین بازی

بازی آلومینیوم اراک و ملوان بندرانزلی با 5 گل، پرگلترین بازی لیگ یک هفته ی اول بود.

کم گلترین بازی

بازی پارس جنوبی جم مقابل مس رفسنجان، خونه به خونه مقابل استقلال اهواز و سپیدرود رشت مقابل بادران، با ردوبدل شدن یک گل، کم گلترین بازی ها بودند.

بهترین تیم هفته

سه تیم گل گهر سیرجان، خونه به خونه و اکسین البرز بهترین تیم های هفته ی اول بودند.

خبرنگار: "حسین پنبه کار"

 

انتهای پیام/