جدال دو تیم مس کرمان و فجرسپاسی شیراز نکات فنی جالبی داشت که به آن می پردازیم.

به گزاش سرویس لیگ یک فرتاک ورزشی، مس کرمان که در این دیدار میزبان بود و از حمایت هوادارانش که استقبال مناسبی نیز نکرده بودند بهره بردار بود، با بازی عجولانه سه امتیاز مسابقه را از دست داد.

منصور ابراهیم زاده که یارگیری بسیار خوبی در کرمان انجام داد و بهترین های فصل گذشته ی لیگ یک را از آن خود کرده بود، نتوانست مقابل کاکوهای شیرازی که فقط یک هفته از زمان بسته شدن تیمشان می گذشت، امتیاز کامل بگیرد.

کرمانی ها خیلی زود و توسط علیرضا قاسمی به گل رسیدند، در عرض 5 دقیقه 2-1 عق افتادند. کاکوهای شیرازی که در قالب یک تیم واقعی به این مسابقه پای گذاشته بودند و تمامی مشکلات را در بیرون زمین چمن گذاشته بودند، بخوبی و با بازی منظم خود توانستند در عرض 5 دقیقه بازی 1-0 باخته را به 2-1 تغییر دهند.

ضعف دفاعی کرمانی ها در زدن توپ های هوایی بخوبی در دو گل فجرسپاسی مشهود بود و با وجود بودن حامد محمودی در زمین اما این بازیکنان فجر بودند که نبردهای هوایی را از آن خود کردند.

اوج خوش شانسی کرمانی ها در نیمه ی اول، به اواسط نیمه برمی گردد، جایی که فجری ها نصیب ضربه ی پنالتی شدند و تیم ابراهیم زاده در بهت قرار گرفت. آرمان شهدادنژاد گلر کرمانی ها اولین پنالتی فصل جدید لیگ یک را مهار کرد و ابراهیم زاده و مس را از بحرانی بزرگ نجات داد.

اما تیم عجول ابراهیم زاده، بجای بازی منظم، در دقیقه 80 به بازی هوایی روی آورد و بازی احساسی بازیکنان مس جواب نداد تا اینکه در یک کش و قوس در قوس محوطه ی جریمه، ضربه ی آرام و بی هدف حامد محمودی را به اشتباه، مدافع فجر به گل تبدیل کرد تا بازی به تساوی بیانجامد.

اما آنچه در این بازی بسیار مشهد بود، عجله ی بی مورد مسی ها بود که اگر این امر کنترل نشود می تواند خسارت های جبران ناپذیری را به تیم وارد کند و لیگ برتر از کرمان دور و دورتر شود.

نویسنده: "حسین پنبه کار"

 

انتهای پیام/