پرسپولیس و موفقیت با مهره های کاملا ایرانی

تنها بازیکن خارجی پرسپولیس رادو دروازه بان ذخیره این تیم می باشد که او هم تا به حال حتی یک دقیقه در لیگ قهرمانان آسیا برای سرخپوشان به میدان نرفته است.

به گزارش فرتاک ورزشی،
در بین تیمهای بزرگ آسیا که به لطف ستاره های خارجی شان به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان رسیده اند، پرسپولیس برانکو یک استثنا محسوب میشود. تیمی که ستاره هایش، همگی داخلی هستند. از دروازه بان و خط دفاع بدون گل خورده تا مهاجمی که بعد از عمر عبدالرحمن، بهترین گلزن لیگ قهرمانان آسیاست.
 

 

پرسپولیس توانست با ارائه دو بازی خوب و قابل تمجید مقابل لخویا به مرحله یک چهارم نهایی صعود کند. این که پرسپولیس برای اولین بار به این مرحله رسیده و این که تنها نماینده ایرانی در میان 8 تیم برتر آسیاست به تنهایی برای افتخار به پرسپولیس برانکو کافی است. اما این تیم صعود کرده یک ویژگی دیگر هم دارد که ارزش کارش را چندین برابر میکند. برانکو در دو سال گذشته در پرسپولیس نشان داد که علاقه ای به بازیکن خارجی ندارد و این تیم را همه کم و کاستی هایش با بازیکنان داخلی بست و نتیجه گرفت. جالب است که در میان تیم  8 تیم پرسپولیس تنها تیمی است که از حتی یک بازیکن خارجی هم سود نمی برد و با تیمی کاملا وطنی به این مرحله رسیده است.

 

انتهای پیام/