امشب در ورزشگاه لرکندال تروندهایم نروژ، رئال سوپرکاپ اروپا را مقابل سویا برگزار خواهد کرد.

به گزارش سرویس فوتبال خارجی فرتاک ورزشی / این برای اولین بار است که در کشور نروژ چنین دیدار حساسی برگزار خواهد شد. ورزشگاه 21700 نفری محل برگزاری این بازی که ورزشگاه اختصاصی تیم روزنبرگ است، آماده پذیرایی از قهرمان چمپیونزلیگ و قهرمان لیگ اروپاست.

سویا برای اولین بار است که در این ورزشگاه به میدان می رود ولی رئال پیش از این سه بار سابقه حضور در تروندهایم را دارد. دو برد و یک باخت حاصل کار رئالی ها در ورزشگاه لرکندال است.

27 نوامبر 1997، رئال برای اولین بار پای به این ورزشگاه گذاشت. یوپ هاینکس، مربی وقت رئال با بحران مصدومیت دو دروازه بان خود بودو ایلگنر و کونترراس روبرو بود و به همین دلیل ایکر کاسیاس 16 ساله برای نخسیت بار شانس حضور در فهرست تیم اول رئال را پیدا کرد. کانیزارس درون دروازه قرار گرفت و رئال آن بازی را 2-0 به روزنبورگ باخت؛ هرچند که همان فصل موفق شد پس از 32 سال قهرمان اروپا شود.

22 مارس 2000، رئال برای دومین بار و در دور دوم گروهی لیگ قهرمانان به ورزشگاه روزنبورگ رفت در حالیکه برای صعود به یک چهارم نهایی نیاز به پیروزی داشت. گل دقیقه 3 رائول در نهایت حکم برتری و صعود کهکشانی ها را در میان برف و یخ امضا کرد. کاسیاس در آن مسابقه دروازه بان ثابت رئال بود. رئال در آن سال نیز موفق به کسب عنوان قهرمانی چمپیونزلیگ شد.

رئال سال 2005 نیز بار دیگر به ورزشگاه لرکندال رفت و به لطف گل به خودی بازیکن روزنبورگ و گل گوتی موفق شد میزبان خود را 2-0 شکست دهد. در آن بازی زیدان غایب بود و سرخیو راموس جوان در خط دفاعی رئال حضور داشت.

 

انتهای پیام/