بعد از روزهای سخت علیرضا منصوریان در هفته‌های ابتدایی لیگ شانزدهم، با شروع نیم فصل دوم، استقلال پوست‌اندازی کرد و وارد مرحله تازه‌ای شد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

تغییر ترکیب، تغییر تاکتیک و تغییر نگاه منصوریان به استقلال، کلیدواژه‌های تازه‌ای را هم به دایره لغات سرمربی آبی‌ها اضافه کرد. استفاده از بنزین سبز و اعتماد به جوانان و جوانگرایی، منصوریان را وارد دوران تازه‌ای کرد. دورانی که البته بخش بزرگی از تغییر روش‌های آن هم به دلیل محرومیت آبی‌ها از نقل و انتقالات زمستانی بود. حداقل این روزها و در پایان فصل و اعلام مواضع منصوریان، واضح است که آن جریان یک اجبار بوده که به توفیق اجباری بدل شده بود. از دست رفتن خریدهایی مثل جپاروف و آندو تیموریان، باعث شد تا منصوریان از نورافکن و مجتبی حق‌دوست و فرشید اسماعیلی بیش از پیش استفاده کند و در این بین، کلیدواژه‌های بنزین سبز و جوانگرایی روی زبان سرمربی استقلال بیفتد.

 

حالا اما فصل به پایان رسیده و به خصوص بعد از شکست تلخ و سنگین برابر العین، علیرضا منصوریان با عقب‌نشینی از آنچه پیش از این اصرار داشت به عنوان یک گفتمان جا بیندازد، می‌خواهد برای فصل آینده، بازیکنانی بین‌المللی را به استقلال اضافه کند. بازیکنانی که قطعا در تراز خریدهای زمستانی فصل گذشته او خواهند بود و عرصه را برای جوانان آبی‌پوش تنگ خواهند کرد. حضور احتمالی پژمان منتظری، سرور جپاروف و بازیکنانی که در نظر منصوریان به استقلال چهره‌ای بین المللی می‌دهند، دوباره اسماعیلی و حق‌دوست را به نیمکت خواهد فرستاد؛ و نورافکن، مجید حسینی و محسن کریمی را وادار به اندیشه درباره جدایی از استقلال می‌کند. تغییر روش از بنزین سبز به بین‌المللی، مشخص نیست چقدر بتواند استقلال منصوریان را به موفقیت و قهرمانی نزدیک کند؛ اما نشان می‌دهد منصوریان هنوز مسیر و فلسفه خاص خود

 

انتهای پیام/