بازیکن سابق لیورپول می گوید: پوگبا می تواند بهترین بازیکن جهان باشد

به گزارش سرویس فوتبال خارجی فرتاک ورزشی،پل پوگبا که با قراردادی که رکورد گرانترین انتقال تاریخ فوتبال جهان را شکست، از یوونتوس به منچستر یونایتد پیوست. این انتقال در چند روز گذشته باعث شده تا بسیاری از کارشناسان فوتبال جهان در مورد این قرارداد و بازیکن جدید منچستر یونایتد اظهار نظرات مختلفی داشته باشند.

جیمی کرگر بازیکن سابق لیورپول در این باره می گوید: انتقال پوگبا به منچستر یونایتد می تواند باعث شود تا این تیم بزرگ بار دیگر به جمع بزرگان فوتبال انگلیس و اروپا بازگردد. بدون شک پول همه چیز نیست و باید آن را فراموش کرد. برای تمام مبلغی که منچستر بابت انتقال پوگبا پرداخت کرده و اکنون او به عنوان گرانترین بازیکن جهان شناخته می شود، به هیچ وجه ریسک نکرده است. این مبلغ به هیچ وجه آینده مالی باشگاه را به خطر نمی اندازد و از طرق مختلف می توانند آن را جبران کنند.

جیمی کاراگر در ادامه گفت: شما باید مبلغ پرداختی برای پل پوگبا را فراموش کنید. یقیناً ژوزه مورینیو این بازیکن را به منچستر نیاورده تا رکورد گرت بیل و یا کریستیانو رونالدو را بشکند و قدرت مالی خود را به رخ سایر باشگاهها بکشد. کاری که منچستر یونایتد و مورینیو انجام داده، خرید یک بازیکن جوان با توان و قابلیت های بسیار بالاست که می تواند قهرمان نسل بعدی فوتبال جهان باشد. او می تواند بهترین و بزرگترین هافبک جهان بوده و این باشگاه را به سطح اول انگلیس و فوتبال اروپا بازگرداند.

جیمی کرگر در ادامه یادداشت خود در دیلی میل نوشت: پوگبا برای آنکه موفق باشد، باید خود را در سطح هافبک های بزرگی مثل استیون جرارد، فرانک لمپارد، یحیی توره و سایر هافبک ها ببیند و تلاش کند تا در سطح آنها بازی کند. بدون شک این هافبکها سعی کردند تا در دوران جدید تیم هایی مثل لیورپول، چلسی و منچستر سیتی در سطح اول فوتبال انگلیس حضور داشته و به عناوین قهرمانی دست یابند. منچستر چالش جدیدی پیش روی پوگبا خواهد بود. پس او هم باید برای موفقیت در این راه تلاش کند.

کرگر در قسمت پایانی یادداشت خود نوشت: به نظرم، این قراردادی درخشان برای لیگ برتر خواهد بود نه فقط برای منچستر یونایتد. تمام تجربیاتی که او از چهار قهرمانی متوالی با یوونتوس در سری آ به دست آورده کمک خواهد کرد تا بتواند در منچستر هم موفق باشد: او بازیکنی قدرتمند، با قدرت دریبل زنی فوق العاده و نیروی جسمانی خوب می تواند همان هافبک میانی باشد که منچستر سالها به دنبال جذب اوست.

 

انتهای پیام/