فرانسه ، ولز ، آلمان و پرتغال ٤ تیم مرحله نیمه نهایی جام ملت های اوکراین-لهستان بودند که سرویس فوتبال خارجی فرتاک ورزشی سعی نمود در هر قسمت به یکی از تیم های حاضر در نیمه نهایی بپردازد که این شماره آلمان را با هم می خوانیم.

(٣)

آلمان 

به گزارش سرویس فوتبال خارجی فرتاک ورزشی، ژرمن ها که در یورو ٢٠١٢ مانند تمامی تورنمنت هایی که در آن حضور دارند یکی از مدعیان اصلی قهرمانی به شمار می رفتند ، در دور گروهی باید با تیم های ملی هلند ، پرتغال و دانمارک جدال می کردند .

ژرمن ها در گام نخست ،موفق شدند پرتغال بتو را با یک گل از پیش رو بردارند .

شاگردان یواخیم لو در هفته ی دوم مرحله ی گروهی باید به مصاف هلند ، نایب قهرمان جام جهانی ٢٠١٠ می رفتند . در آن بازی نزدیک، تیم ملی فوتبال آلمان موفق شد با دو گل ماریو گومز تک گل رابین فن پرسی را بی اثر سازد و به دومین پیروزی خود دست یابد .

پس از این بازی آلمان با شش امتیاز بالاتر از پرتغال و دانمارک ٣ امتیازی و هلند صفر امتیازی ، صعود خود را به دور بعد مسجل کرد .

ژرمن ها در هفته ی پایانی با خیالی راحت به مصاف دانمارک رفتند و موفق شدند با نتیجه ی ٢ بر ١ این تیم را نیز مغلوب سازند و تنها تیمی باشند که در آن دوره موفق به صعود از گروهش با ٩ امتیاز شده بود .

ارزش کار آلمان زمانی مشخص می شود که بدانیم آنها در گروه مرگ قرار داشتند .

تیم ملی آلمان برای صعود به مرحله ی نیمه نهایی باید در دور اول مراحل حذفی به مصاف یونان ، تیم دوم گروه نخست میرفت. گل دقیقه ی ٣٩ کاپیتان لام آلمان را برنده ی ٤٥ دقیقه ی ایتدایی کرد .

در ابتدای نیمه ی دوم ساماراس یونان را به بازی برگرداند ، اما ژرمن ها که انگیزه ی زیادی برای صعود داشتند توسط خدیرا، کلوزه و مارکو رویس ٣ بار دیگر دروازه ی قهرمان یورو ٢٠٠٤ را گشودند تا خیالشان از بابت صعود راحت شود .در دقیقه ی ٨٩ یونانی ها موفق شدند یک توپ دیگر را وارد دروازه ی آلمان ها کنند تا کمی از سنگینی شکست کاسته شود .

مرحله ی نیمه نهایی 

مانشافت - آتزوری

همه منتظر دیدن جنگ دوباره ی ٢ رقیب دیرینه و ٢ ابر قدرت فوتبال اروپا بودند .

 گرچه ژرمن ها روی کاغذ قدرتمندتر به نظر می رسیدند ، اما همه می دانستند که ایتالیا در کنار زدن آلمان تبحر ویژه ای دارد .در آن بازی جذاب ماریو بالوتلی در دقایق ٢٠ و ٣٦ موفق شد اتزوری را ٢ بر صفر پیش بندازد .

در ادامه بازی مالکانه ی آلمان ها جواب نداد و هرچه زدند به در بسته خورد . ژرمن ها در دقیقه ی ٩٢ از روی نقطه ی پنالتی موفق شدن یکی از گل ها را جبران کنند اما این گل مانع از حذف تیم ملی آلمان نشد تا آنها ٤ سال دیگر برای قهرمانی در یورو صبر کنند .  

 

اما در یورو ٢٠١٦ فرانسه

 

المان2

تیم ملی فوتبال آلمان در دور گروهی باید با لهستان اوکراین و ایرلند رقابت می کرد .این تیم موفق شد با ٧ امتیاز به عنوان تیم اول از گروه B صعود کند .

.آنها در دور اول حذفی اسلواکی را با نتیجه ی ٣ بر صفر در هم کوبیدند و در مرحله ی ١/٤ موفق شدند رقیب دیرینه ی خود ، ایتالیا را پس از سالها در ضیافت پنالتی ها از پیش روی بردارند تا در نیمه نهایی حریف فرانسه ی میزبان شوند .

آخرین مصاف مانشافت با خروس ها در جام جهانی ٢٠١٤ برزیل با تک گل هوملز روی ارسال تونی کروس با برتری ژرمن ها همراه بوده .البته بعد از آن بازی خروس ها موفق شدند در یک بازی دوستانه آلمان ها را ٢ بر صفر شکست دهند .

 

مهدی ایلخانی پور